Ombre Hair – fryzury na lato 2011

Moda na Ombre Hair czyli rozjaśnione końcówki włosów, zdominowała polskie ulice. Nie jest to jednak jedyny trend tego lata. Włosy na lato 2011 maja być przede wszystkim naturalne – liczy się dobre cięcie i kolor włosów dobrany do naszego typu urody.

Wśród letnich fryzur dominować będą cztery podstawowe tendencje: wspomniane Ombre Hair i jego odmiany, naturalne brązy, piaskowe blondy oraz rdzawe wariacje rudego.

Zasada koloryzacji włosów według trendów 2011 to jak najmniej sztuczności. Do lamusa przechodzą pretensjonalne i nienaturalne czernie oraz spalone blondy. Kobieta ma być znakiem zapytania, poprzez interesujący wygląd wzbudzać zaciekawienie. Wybierając kolor włosów i fryzurę,  unikajmy jednoznacznych odniesień i zaszufladkowania.

Największym powodzeniem tego lata cieszy się niezmiennie Ombre Hair. Moda na rozjaśnianie włosów tą techniką króluje już od wielu miesięcy. Ombre Hair to wbrew pozorom nie tylko efekt wypłowiałych od słońca kocówek włosów i daje o wiele ciekawsze rezultaty w rękach wytrawnego fryzjera. Techniką Ombre można tonować włosy, uzyskując coś pomiędzy refleksami (nie mylić z pasemkami!), a klasycznym Ombre. Rezultat taki można otrzymać tylko poprzez właściwą, wieloetapową koloryzację włosów, co raczej jest trudne do zrobienia w warunkach domowych. Jeśli nie umiesz żonglować kolorami, cieniując je subtelnie na głowie – radzę odwiedzić sprawdzonego fryzjera. Kolory w Ombre przechodzą jeden w drugi stopniowo, nigdy na zasadzie kontrastu.

Dobrze wykonane Ombre Hair zdecydowanie odmładza kobietę. Jaśniejsze kosmyki włosów, okalające twarz odejmują lat i łagodzą rysy twarzy. Jeśli tak wyglądasz w swoim Ombre – trafiłaś w punkt! Takie włosy noszą piękna Jessica Biel, czy ostatnio nasza rodzima gwiazda tańca Edyta Herbuś.

Źle zrobione Ombre Hair dodaje lat i zamiast zmiękczać rysy twarzy przerysowuje kobietę. Takie Ombre wygląda na nieciekawie wyglądające odrosty, a nie zabawę kolorami. Tak, według mnie, wygląda Drew Barrymore. Ombre na jej głowie nie zachwycało, ale kolejna metamorfoza wyszła Drew zupełnie nieźle. Ombre Hair im subtelniejsze tym lepsze, bo czasem mniej, znaczy lepiej.

Podstawą dla Ombre Hair jest dobre cięcie. Jeśli masz włosy kręcone, falowane lub wycieniowane – ta technika koloryzacji z pewnością podkreśli Twoją urodę. Ombre nie wygląda dobrze na włosach równo obciętych. Z zasady bowiem ma być kojarzone z rozwianą wiatrem kobietą-zagadką,  nigdy z grzeczną i przewidywalną uczennicą. Decydując się na Ombre, pamiętaj, że ten sposób koloryzacji dobrze współgra z blondami i brązami.

Drugi trend w modzie fryzjerskiej na lato 2011 to naturalne odmiany brązów. Bardzo modny tego lata będzie orzechowo-miodowy kolor włosów. Jeśli jesteś naturalną szatynką wystarczy tonowanie włosów delikatnym preparatem, jak Wella Color Touch lub kremem koloryzującym Loreal Majirel. Jednolity kolor włosów możesz wzbogacić subtelnymi, karmelowymi refleksami a’la Ombre. Te odcienie pasują do większości Polek, podkreślając ich karnację.

Brunetkom, na lato 2011 poleca się chłodne brązy. Niestety im na ciemniejszy kolor włosów się decydujemy, tym mniej wariacji kolorystycznych na jego temat można poczynić. Schłodzony brąz nosimy w wersji saute – dbając jedynie o kondycję włosów. Ombre w tym wypadku nie wygląda zbyt dobrze.

Blondynki w sezonie lato 2011 porzucają platynę na rzecz ciepłych odcieni blondu. Wizerunek chłodnej Szwedki idzie w odstawkę. Ciepłe, miodowe i piaskowe blondy – czyli barwy natury, będą kreować wygląd jasnowłosych. Takie pszeniczne i bardzo polskie odmiany blondów doskonale pasują do Ombre Hair i rozświetlonych refleksów we włosach.

Jeśli decydujesz się na bardzo jasny blond, to koniecznie wybieraj jego zimny odcień. Kolor włosów nie może mieć w sobie nic z tandety. Jeśli chcesz być zimną blondyną to tylko jako perfekcyjna Królowa Lodu. Włosy blond w takiej tonacji podkreśli wyrazisty makijaż. Taki kolor włosów polecam Paniom pewnym siebie.

Rudy kolor włosów nadal będzie modny, ale sezon 2011 stawia na przełamanie ognistej rudości, rdzawymi, spokojniejszymi nutami. Zamiast ostrej marchewki modny będzie stosowany i rdzawy kasztan. Z rudym dobrze komponują się  jaśniejsze pasma włosów – najlepiej w innym od bazowego koloru, odcieniem rdzy. Mogą to być refleksy lub Ombre Hair, które ciekawie wygląda, gdy zrobi je wytrawna ręka. Rude włosy modnie wyglądają tylko, gdy są dobrze obcięte. Ten kolor włosów, bardziej niż każdy inny koncentruje na sobie uwagę otoczenia. Dlatego tak istotne jest dobre cięcie i modna fryzura.

Jak widać kolory włosów na lato 2011 mają być przede wszystkim naturalne. Skrajności, kontrasty i zbyt ostre kolory zostają zastąpione przez stonowane barwy natury.

Moda, modą, ale i tak każda z nas powinna wybrać taki kolor, w którym czuje się najpewniej i który podkreśla nasz charakter. Pamiętajmy, że moda jest dla nas, nie odwrotnie. Jak dbać o włosy latem znajdziesz pod tym linkiem.

Dodaj komentarz