Nadchodzi fryzura lob – czyli fryzury z włosów do ramion

Długie włosy są niczym mała czarna: nieśmiertelną klasyką dobrego stylu. Obydwie rzeczy łączy niezaprzeczalny fakt: zarówno fryzura z długich włosów, jak i strój mini sprawdzą się wówczas, gdy ich właścicielka ma się czym pochwalić. W przypadku fryzury – długie włosy muszą być zadbane i zdrowe, w przypadku małej czarnej – figura i nogi powinny być nienaganne.

Długie włosy mają to do siebie, że noszone latami stają się zbyt oswojone, a nasz wizerunek wydaje się monotonny. Fryzurę a’la bob, czyli włosy sięgające linii brody, tak modne w ostatnich latach, wybrało wiele długowłosych. Wiele z nas przeszło udane lub mniej udane metamorfozy z długich włosów, na krótkiego boba. Niemal każdy fryzjer, proponując zmianę fryzury, oferował cięcie na boba. Fryzura ta wymaga jednak codziennego modelowania, bo ideą boba jest nienaganność i precyzja. Fryzura niekoniecznie pasowała do każdej twarzy i każdego typu urody.

Odpowiedzią na ten typ uczesania stała się fryzura lob, czyli włosy do ramion w lekkim nieładzie, a fryzura na loba została okrzyknięta najnowszym trendem w stylizacji włosów na jesień 2011. Lob, będący odmianą boba w wersji maksi, to propozycja fryzury dla tych Pań, które lubią się zmieniać, ale nie mają czasu na codzienne układanie fryzury szczotkami i przyrządami termicznymi. Fryzura lob do ramion, zwany lobem, ma tą zaletę, że możesz go nosić w wersji mniej oficjalnej, niż klasycznego boba.

Wystarczy wybrać odpowiednie środki do stylizacji włosów. Zobacz jakie odmiany loba są najmodniejsze w sezonie 2011/2012 i jak uzyskać taką fryzurę:

Lob w wersji potarganej

Lob w tej wersji jest hitem jesieni 2011. Loba imitującego plażowe fale polecam włosom, którym brakuje objętości, czyli cienkim i delikatnym z natury.  Podstawą dla potarganego wiatrem loba jest dobre cięcie. Końcówki włosów powinny być lekko postrzępione lub delikatnie wycieniowane, zaś efekt końcowy imitować fryzurę „prosto z łóżka”. Dotyczy to zarówno włosów prostych, jak i falowanych. Im grubsze masz włosy, tym mocniej wycieniuj ich końce. Gdy Twoje włosy są proste, użyj termoloków lub wałków, osiągniesz w ten sposób piękne fale i skręty. Jeśli sprawnie posługujesz się lokówką, użyj jej – tym samym skrócisz czas stylizacji swoich włosów. Używając przyrządów termicznych, nie zapominaj o ochronie włosów przed wysoką temperaturą za pomocą odpowiednich kosmetyków termoochronnych.

fryzura lobfryzura lobfryzura lob

Do stylizacji loba w wersji potarganej potrzebować będziesz produktów, które utrzymają fryzurę w artystycznym nieładzie przez cały dzień. Polecam:

Pasta_Matująca_Wella_EIMI_Rugged_TextureLakier_L’Oreal_Infinitum

Lob w wersji naturalnej

Lob w wersji naturalnej, czyli saute, sprawdzi się u tych Pań, które nie lubią używać wielu środków do stylizacji włosów. Ten typ fryzury podkreśla naturalną fakturę naszych włosów – sprawdzi się więc zarówno na włosach prostych, jak i kręconych. Włosy powinny być obcięte na prosto, włączając w to grzywkę. Cieniowanie ma na celu dodać fryzurze lekkości, więc jeśli Twoje włosy są grube poproś fryzjera o cięcie. W przypadku włosów zbyt delikatnych, nie  musisz przerzedzać ich końców. Pozwól włosom żyć swoim życiem, im bardziej są niesforne, tym lepiej. Lob naturalny  wygląda najlepiej, gdy włosy lekko falują na końcach, sprawiając wrażenie fryzury „od niechcenia”.

fryzura lob

Lob w wersji au naturel nie wymaga wielu środków do stylizacji. Ważne, by kosmetyki, które wybierzesz, nie obciążyły nadmiernie włosów. Tu zasada brzmi: im mniej, tym lepiej. Polecam:

Pianka_zwiększająca_ objętość_Paul_Mitchell Odżywczy_fluid_wygładzający_Amarangan

Lob w wersji gładkiej

Lob w wersji gładkiej najlepiej sprawdzi się u Pań z prostymi włosami. Fryzura wygląda dobrze, gdy włosy są lśniące i nie puszą się, dlatego jeśli marzysz o tej wersji loba musisz postawić na przyrządy termiczne lub wygładzające środki do stylizacji włosów.

Loba w wersji gładkiej najładniej utrwalą środki nabłyszczające i wygładzające włosy. Polecam:

Wygładzający_żel-pasta_LorealEliksir_wygładzający_Schwarzkopf

Pamiętaj, fryzura lob dedykowana jest:

  • paniom w każdym przedziale wiekowym, bo doskonale odmładza rysy twarzy,
  • zapuszczającym włosy, jako fryzura przejściowa,
  • tym, których włosy są zbyt cienkie, by nosić je długie,
  • pragnącym tymczasowej odmiany swojej fryzury, ale bez drastycznych zmian.

Dodaj komentarz