Makijaż korekcyjny nosa

Kształtny i zgrabny nosek jest marzeniem każdej kobiety, jednak natura ma często inne plany, nie każdą z nas obdarzając po równo. Nos Nicole Kidman, czy Angeliny Jolie jest jednym z najbardziej upragnionych kształtów tej części damskiego ciała. Wiele Pań, by osiągnąć taki efekt decyduje się na kosztowne operacje korygujące, co wiąże się z dużą porcją bólu oraz wyrzeczeń. Kształt nosa wpływa na naszą samoocenę, co w praktyce oznacza, że im bardziej jesteśmy zadowolone z kształtu posiadanego nosa, tym lepsze nasze samopoczucie. Problem ten szczególnie dotyka Panie, które w dzisiejszym świecie postrzegane są przez pryzmat wyglądu. To sprawia, że skupiamy się na detalach wizerunku tworząc często wydumane kompleksy. Niewiele osób posiada idealne rysy twarzy, na szczęście odpowiednio wykonany makijaż potrafi rzeźbić twarz, korygując wady i niedociągnięcia natury. Poznaj makijażowi triki, które pozwolą nadać Twemu nieidealnemu noskowi kształtne wizualnie proporcje.

makijaż korekcyjny nosa

Garb na nosie

Niewielki garbek na nosie posiada wiele Polek. Mimo że u większości z nas jest on niemal niewidoczny, dla Pań stanowi poważny problem. Garba na nosie można „schować” pod makijażem korekcyjnym, który odciągnie uwagę od tej części ciała. Jeżeli problem stanowi jedynie garbek na nosie, zaś reszta nosa jest kształtna, wystarczy użyć podkładu, przynajmniej o jeden ton ciemniejszego. Pokrywamy nim jedynie wystającą część nos, czyli garb, resztę twarzy malując podkładem w kolorze jaśniejszym.

Niestety nos zazwyczaj świeci się najszybciej, dlatego warto używać na koniec makijażu transparentnego pudru matującego, którym muskamy całą twarz. Zabieg ten zapobiegnie przetłuszczaniu się skóry na nosie i wyrówna koloryt skóry.

Za długi i za duży nos


TheBalm_DesertNos zbyt długi
można skorygować używając ciemniejszego od reszty twarzy podkładu. Malujemy nim jedynie czubek zbyt długiego nosa. Zabieg ten możemy również wykonać przy pomocy bronzera. Jeśli nasz nos jest nie tylko za długi, ale i za duży w stosunku do reszty twarzy, ciemnym grubym, paskiem podkładu pokrywamy środkową część nosa. Z kolei boki płatków nosowych malujemy jaśniejszym kolorem podkładu lub pudru. Taki makijaż nosa zamaskuje ten mankament.

Za duży nos koryguje tez kształt brwi, które powinny być starannie wyregulowane w części środkowej. Zarośnięta nasada nosa uwypukla wady dużego nosa, przyciągając uwagę do jego kształtu. Równie istotna jest linia ust – rysunek górnej wargi powinien być optycznie zwężony, co zmniejsza też duży nos.

Za krótki nos

Nos zbyt krótki lub śmiesznie zadarty możemy skorygować jasnym podkładem skupiając się głównie na środkowej części nosa. Dobrze sprawdza się w tym rodzaju triku rozświetlacz, którym pokrywamy grzbiet nosa, starannie rozcierając kosmetyk. Równe dobrze możesz użyć jaśniejszego koloru korektora, po czym przypudrować twarz na końcu swoim ulubionym kosmetykiem.

Za szeroki nos

Nos zbyt szeroki o „kaczym” wyglądzie skorygujesz używając po bokach noska ciemnego koloru podkładu. Ten trik pozwala zmniejszyć optycznie rozłożyste płatki nosowe. Resztę twarzy pokryj podkładem jaśniejszym.

theBalm_Nude_TudeTinted_Moisturizer

Jak widać ciemne i jasne barwy doskonale rzeźbią twarz. Stosując zasadę: jasne uwypukla, ciemne chowa, zrobisz przepiękny makijaż twarzy, korygując starannie jej niedoskonałości. Makijaż korekcyjny nosa możesz zrobić sama!

Dodaj komentarz