Określ swój typ urody i znajdź swój kolor włosów

Świadomość swego typu kolorystycznego, czyli rodzaju posiadanej urody pomaga zarówno w wykonaniu dobrego makijażu, jak i dobraniu odpowiedniej dla nas fryzury lub koloru farby do włosów. Jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie, przy zmianie koloru włosów najlepiej utrzymywać się w swojej tonacji kolorystycznej. Kolor włosów powinien być wówczas powiązany z odcieniem naszej karnacji, czyli typem posiadanej urody. Zobacz, jak w prosty sposób można określić swój typ kolorystyczny i jak dobrać najlepszy odcień farby do włosów.

Określ swój typ kolorystyczny urody

Znajomość swego typu urody sprawia, że dobranie farby do włosów okazuje się banalne proste. By określić swój typ kolorystyczny wystarczy wykonać w zaciszu domowym prosty test. W tym celu potrzebujemy złotej i srebrnej biżuterii. Mogą to być łańcuszki, bransolety, czy duże kolczyki. Biżuterię przykładamy do skóry ciała, obserwując w lustrze, który jej rodzaj jest bardziej widoczny na tle ciała. Jeśli na skórze lepiej przedstawia się  złoto, oznacza to, że posiadamy ciepły typ urody. Przedstawicielkami ciepłego typu urody są Pani Wiosna i Pani Jesień. Na ich skórze dobrze prezentuje się biżuteria z żółtego lub starego złota oraz kamienie bursztynu.

Jeśli z kolei biżuteria srebrna lepiej „leży” na skórze od biżuterii ze złota, wyróżniając się na tle ciała, niewątpliwie jesteśmy posiadaczkami chłodnego typu urody. Zimny typ urody reprezentują w tym wypadku Pani Lato, a także Pani Zima. Do zimnego typu urody pasuje biżuteria z platyny, białego złota, srebra oraz chłodne odcienie kamieni szlachetnych.

typ kolorystyczny

Innym sposobem określenia swego typu urody jest próba lusterkowa, wykonana w świetle dziennym. Większość Pań posiada włosy koloryzowane, dlatego szukamy naturalnych refleksów włosów i określamy ich prawdziwy odcień. Włosy z czerwonym lub żółtym poblaskiem będą charakterystyczne dla ciepłego typu urody, włosy z poblaskiem szarym, czy stalowym oznaczają chłodny typ kolorystyczny.

Jak dobrać nowy kolor włosów?

Mając świadomość swego typu kolorystycznego możemy wybierać nowy kolor farby do włosów, pamiętając o tym, by nowa barwa harmonizowała z odcieniem skóry. Zbyt drastyczna zmiana koloru z blondynki na kruczoczarny niekonieczne będzie korzystna dla naszego wizerunku. Zmiana koloru włosów powinna nastąpić w zakresie kilku tonów, najlepiej od 2-4. Zobacz, jak dobrać idealny kolor włosów do rodzaju naszej karnacji.

Ciepły odcień skóry i włosów – Pani Wiosna i Pani Jesień

typ kolorystycznytyp kolorystyczny

Przy ciepłym kolorycie cery, Twoja skóra ma zazwyczaj odcień żółci, pomarańczy lub brzoskwini. Bardzo często towarzyszy temu ciemna oprawa oczu. Posiadaczki ciepłej cery powinny malować swoje włosy farbami w kolorach miedzi, karmelowo-brązowych, miodowego blondu, jasnej, mlecznej czekolady i czerni w odcieniu ciemnobrązowym.

Chłodny odcień skóry i włosów – Pani Lato i Pani Zima

typ kolorystyczny

Przy chłodnym zabarwieniu cery, skóra posiada zwykle lekko różowy lub niebieski pigment. Panie o chłodnej karnacji posiadają włosy w naturalnym odcieniu szarości oraz oczy szare, zielono-brązowe lub niebieskie. Chłodny typ urody dobrze wyglądach w kolorach takich, jak platyna, blond beżowy lub piaskowy, kakaowe lub orzechowe brązy, ogniste rudości i nasycone czernie, najlepiej w odcieniu fioletu lub granatu.

O tym jak dobrać fryzurę i kolory makijażu do typu posiadanej urody w następnych artykułach. Zapraszamy do lektury!

4 Responses to “Określ swój typ urody i znajdź swój kolor włosów”

 1. mija pisze:

  Chcę przefarbować sobie włosy ale nie wiem jaki kolor bedzię mi pasował nie widzę sie w ciemnych włosach np czarnych mój naturalny kolor to ciemny blad farbowałam już pare razy aktualnie mam jasny i ciemny blad trudno mi określic bo mam pare kolorów .Chcę zmienić kolor tak aby mi pasował mam jasną cerę i zbyt jasny by mi nie pasował a ciemny ?

  • estyl pisze:

   Proszę oscylować wokół swego naturalnego koloru włosów. Delikatne, rozświetlające fryzurę refleksy, czy kolor kawowo-miodowy może być dobrym rozwiązaniem, tym bardziej jeśli w czerni czuje się Pani źle. To najbezpieczniejsze rozwiązanie. Niestety nie jestem w stanie doradzić Pani na odległość, dlatego polecam konsultację u sprawdzonego fryzjera lub stylisty.
   Pozdrawiam serdecznie
   Małgorzata

 2. […] Fryzury Ombre, choć przeżyły swój największy rozkwit, nadal cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego. Dobrze wykonane Ombre Hair doda Twojej fryzurze lekkości i objętości. Kluczem do sukcesu jest naturalność – liczy się dobre cięcie i kolor włosów dobrany do naszego typu urody. […]

 3. […] wszelkiego rodzaju dodatki ozdobne. Akcesoria do włosów z pewnością podkręcą nasz wygląd. Dobrane do koloru włosów i modelu stroju kąpielowego, dodadzą nam kobiecości. Do wyboru mamy: kolorowe lub subtelne […]

Dodaj komentarz