Do kogo pasuje blond?

Włosy w kolorze blond wybiera wiele Polek. Słusznie, kolor blond podkreśla naszą słowiańską, delikatną urodę, dodając do typowo mysiego koloru włosów nieco światła i życia. Zanim zdecydujesz się na metamorfozę w kolorze blond sprawdź, czy będzie Ci do twarzy w nowej, jasnej odsłonie.

Do kogo pasuje blond

Blond włosy pasują wielu typom kolorystycznym – mogą go nosić zarówno Panie o chłodnej, jak i typowo ciepłej urodzie. Kluczem do dobrego wyglądu jest właściwe dopasowany odcień blondu, który współgra z naszą karnacją i podkreśla urodę każdej z nas.

Do kogo pasuje blond:

Delikatnej urody

Jeśli posiadasz subtelny typ urody, a blond jest Twoim marzeniem, możesz podkreślić włosy jasnym odcieniem. Taki zabieg większości kobiet dodaje klasy. Często Panie o bardzo delikatnych rysach twarzy, wyglądają mysio i nijako w typowo polskich, burych kolorach włosów. Po udanej metamorfozie koloru, nabierają pewności siebie, a ich uroda bardziej zdecydowanego wyrazu. Kolor blond potrafi wydobyć piękno z niuansów, robiąc to w sposób finezyjny, ale zauważalny.

Ciemnej oprawy oczu

Mimo, że kolor blond pasuje do eterycznych typów urody, wymaga też pewnych dodatków, które składają się na pozytywny odbiór całości wizerunku. Ciemna oprawa oczu, to jeden z warunków dobrej kompozycji blondu z resztą wyglądu. Jeśli natura poskąpiła Ci ciemnych rzęs i brwi – wzmocnij ich barwę odpowiednimi kosmykami. Białe rzęsy nie wyglądają dobrze, pasując jedynie do ekscentrycznych osobowości typu Tildy Swinton. Brązowy lub czarny tusz do rzęs albo eyeliner na linii oka, doskonale współgrają z wizerunkiem eterycznej, zadbanej blondynki.

Złotej opalenizny

Do kogo pasuje blondZłocisty kolor skóry i ciepły typ kolorystyczny dobrze współgrają z blondem w równie ciepłym odcieniu. Lekko opalona skóra dobrze współgra w zasadzie z każdym rodzajem blondu, od bardzo jasnego, po miodowy. Opalenizna komponuje się najlepiej z refleksami, dobrze zrobionymi pasemkami lub wielotonową koloryzacją. Kolory powinny się przenikać subtelnie, tworząc coś na kształt rozjaśnionej słońcem fryzury plażowej. Taką fryzurę nosi Jennifer Aniston, której blond włosy przeszły już do klasyki gatunku. Pamiętaj jednak, że zbyt sztuczna opalenizna plus nadmiernie rozjaśnione włosy dadzą opłakany skutek.

Chłodnego typu

Do kogo pasuje blondJasna i chłodna karnacja nie wyklucza plantowego koloru włosów. Jeśli Twoja skóra ma jasny, mleczny kolor i rzadko się opalasz, zdecyduj się na blond w odcieniu jasnym lub platynowym. Zimny typ urody dobrze wygląda zarówno w beżowym lub popielatym blondzie, jak i platynowym kolorze włosów. Ważne, by unikać odcieni ciepłych, czyli słomianych, złotych lub karmelowych blondów, które przypisane są Pani Jesieni i Pani Wiośnie.

Czerwonej szminki

Kolor blond lubi czerwone pomadki do ust, szczególnie w wersji wieczorowej. Jeśli zdecydowałaś się na bardzo jasny kolor włosów zainwestuj w krwistoczerwoną szminkę, która doda smaczku całości Twego wyglądu. Na co dzień polecam bardziej stosowane kolory pomadek lub błyszczyki nude. Pamiętaj jednak, by zawsze podkreślać oczy, tym bardziej, jeśli natura obdarzyła Cię delikatną urodą. Blondynka, bez grama makijażu, może wydać się mdła i nijaka, a jej twarz jednopłaszczyznowa i płaska.

W następnym artykule o tym, kiedy unikać blondu, czyli do kogo blond nie pasuje. Zapraszamy do lektury!

One Response to “Do kogo pasuje blond?”

  1. […] cztery podstawowe tendencje: wspomniane Ombre Hair i jego odmiany, naturalne brązy, piaskowe blondy oraz rdzawe wariacje […]

Dodaj komentarz