Jak pielęgnować włosy blond?

Pielęgnacja włosów blond / Foto: © photl.com

Odpowiednia pielęgnacja włosów to podstawa zachowania ich świeżości i zdrowia. Włosy blond są o tyle trudne w utrzymaniu, że ich kolor dość szybko matowieje lub żółknie. Drugim dość istotnym elementem wpływającym na kondycję włosów blond, jest fakt, że pod wpływem czynników zewnętrznych i farb chemicznych, włosy rozjaśniane kruszą się i przesuszają, zaś ich końcówki przypominają przysłowiowe „siano”. Dziś o tym, jak pielęgnować włosy rozjaśniane i blond, by wydobyć z nich światło i zdrowy, lustrzany blask.

Mycie włosów blond

O włosy blond możemy zadbać już na etapie mycia włosów. Wiele Pań obawia się tego codziennego rytuału, by nie wypłukiwać jasnego pigmentu z łuski włosów. Tymczasem tłuste i nieświeże jasne włosy, które kojarzą się z luksusem i elegancją, nie wyglądają estetycznie. Profesjonalne firmy fryzjerskie mają w swej ofercie specjalistyczne szampony dedykowane blondynkom. Ich formuła nie tylko chroni włosy, ale też neutralizuje żółte refleksy, zapobiega matowieniu blondu, rozświetla go i zabezpiecza kolor.  Warto mieć w zanadrzu dwa rodzaje szamponów: jeden rozświetlający i pielęgnujący kolor jasnych włosów, drugi neutralizujący żółte odcienie, z dodatkiem fioletowych lub niebieskich pigmentów. Pierwszy z nich zadba o kondycję i połysk włosów, drugi odświeży i wyeliminuje żółte refleksy.

Pamiętaj, by stosując szampony do włosów blond, nie nadużywać kosmetyków z pigmentami. Zbyt częste stosowanie szamponu z fioletem, może skutkować szarzeniem koloru włosów i zmianą jego nasycenia. Mimo, że barwnik w nim zawarty wygląda dość dziwnie, nie należy się go obawiać, nie pozostanie on na włosach. Jeśli jesteś posiadaczką jasnego lub chłodnego blondu ten duet kosmetyków powinien zagościć w Twojej łazience na stałe. Panie z odcieniami miodowymi, ciemniejszym blondem lub pasemkami mogą pozwolić sobie na jeden szampon pielęgnujący do włosów blond lub dedykowany włosom farbowanym, który także zapobiegnie wypłukiwaniu się barwnika.

Polecamy szampon rozświetlający włosy blond Redken Blonde Glam, z dodatkiem miki i silnych antyoksydantów, szampon z pigmentem eliminujący żółte refleksy L’Oreal Silver, szampon pielęgnujący włosy blond i farbowane Tigi Colour Combat Dumb Blonde oraz szampon do włosów z pasemkami L’Oreal Lumino Contrast.

Jak wydobyć blask włosów?

Rozjaśnianie włosów i farbowanie ich na blond to jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów, niszczących strukturę włosa. Bardziej niszczy fryzurę tylko trwała ondulacja. Pamiętajmy, że ciemne włosy posiadają w sobie więcej barwnika ochronnego, czyli melaniny, zaś włosy blond mają tego pigmentu o wiele mniej. Z tego powodu naturalne jasne włosy są bardziej narażone na zniszczenia, a włosy rozjaśniane z racji głębokiej ingerencji w ich strukturę, podlegają podobnemu zjawisku. Włosy tlenione i farbowane na blond szybko stają się kruche, matowe, ich końce przesuszają się i rozdwajają. Odżywianie i nawilżanie włosów po ich umyciu to obowiązek każdej blondynki, bez względu na to, czy jej włosy są naturalne, czy tlenione. Główna bolączka włosów jasnych to nie tylko brak nawilżenia, ale i utrata połysku, dlatego warto inwestować w odżywki do włosów jasnych. Zawierają one rozświetlające włosy pigmenty, dzięki czemu można rzadziej farbować włosy, wydłużając okres między jednym rozjaśnianiem, a drugim. Zapamiętaj, odżywki codzienne do włosów blond powinny nie tylko nawilżać, ale i dodawać włosom połysku.

Polecamy odżywkę codzienną do włosów blond Alterna SeaSilk Caviar Blonde, która eliminuje  nieprzyjemną szorstkość włosów, odżywkę rozświetlającą włosy jasne kryształkami miki Redken Blonde Glam Conditioner, odżywkę zwalczającą żółte refleksy L’Oreal Shine Blonde oraz odżywkę głęboko nawilżającą włosy suche i dostarczającą wilgoć do ich wnętrza Redken Clear Moisture.

O tym, jak regenerować i stylizować włosy blond, w następnym artykule!

Dodaj komentarz