Olejowanie włosów

Olejowanie włosów to modny ostatnio sposób na utrzymanie zdrowia oraz właściwego poziomu nawilżenia każdego rodzaju włosów. Moda na olejowanie włosów przyszła do Europy z Bliskiego Wschodu, a inspiracją stał się obraz pięknych i mocnych włosów Hindusek prosto z Bollywood, a także kobiet z krajów arabskich. Olejowanie to nic innego jak wcieranie w skórę głowy oraz włosy wybranych olejów roślinnych. Mamy do wyboru pojedyncze oleje, jak arganowy, kokosowy, makadamia, czy migdałowy, jak i mieszanki rożnych cennych olejków.

Olejowanie włosów

Olejowanie polecane jest osobom borykającym się z problemami włosów, jak: nadmierna kruchość, brak elastyczności, przesuszenie, wypadanie włosów, sucha lub swędząca skóra głowy, łupież, przetłuszczanie włosów. Dobierając określony rodzaj oleju do włosów, możemy walczyć z każdym tym problemem.

Olej wcieramy zwykle przed snem lub kilka godzin przed umyciem głowy, w suche lub lekko zwilżone włosy. W zależności od kłopotu, z jakim się borykamy, olej wcieramy w skórę głowy lub we włosy, pamiętając zawsze o kilkominutowym masażu. Kurację olejem przeprowadzamy przed każdym myciem lub raz w tygodniu (kwestia indywidualna).

Olej z włosów najlepiej zmywają szampony z dodatkiem SLS lub łagodniejsze specyfiki oparte na betainie kokosowej (wówczas wskazane jest podwójne mycie).

Co daje olejowanie włosów?

  • Zapobiega wypadaniu włosów;
  • Nawilża i koi skórę głowy;
  • Reguluje procesy przetłuszczania;
  • Stymuluje wzrost włosów;
  • Zmniejsza łupież i napięcie skóry głowy;
  • Dodaje fryzurze połysku;
  • Nawilża i regeneruje włosy suche;
  • Uodparnia włosy na zniszczenia;
  • Dodaje włosom elastyczności.
Olejowanie włosówOlejowanie włosówOlejowanie włosów

Polecamy 100 procentowy, organiczny olej arganowy John Masters, który nawilża i wzmacnia włosy słabe, pomadę do włosów JMO, którą możesz stosować w formie kuracji nocnej oraz olejową kurację nawilżającą John Masters Organics Dry Hair Nourishment & Defrizzer.

One Response to “Olejowanie włosów”

  1. […] i wcierki do włosów, rób to na czystej lub najwyżej na jednodniowej, nieumytej skórze głowy. Olejowanie ciągle brudnej skóry to wylęgarnia dla mikroorganizmów i najlepsza droga do obluzowania włosa […]

Dodaj komentarz