Jak rozpoznać rodzaj włosów: włosy grube

Co druga kobieta wolałaby mieć dwa razy więcej włosów na głowie. Nie ma w tym niczego dziwnego. Bujna fryzura to dzisiaj synonim zdrowia, lepszego samopoczucia, a dla wielu Pań droga do sukcesu zawodowego. Niestety włosy grube, które dają wrażenie bardziej pełnej fryzury, także przysparzają wielu codziennych kłopotów. Dziś omówimy włosy grube: sposoby ich pielęgnacji i układania, dzięki którym będą wyglądały witalnie.

włosy grubefot. © Photl.com

Jak rozpoznać włosy grube?

włosy grubePojedynczy gruby włos ma dość twardą i dużą średnicę. Dlatego mimo nawet stosunkowo małej  ilości włosów, fryzura z włosów grubych może stwarzać wrażenie obfitej. Największym problemem włosów grubych jest ich nadmierna ciężkość i opadanie włosa w dół, co sprawia, że fryzura wygląda bez życia. Idealnym rozwiązaniem jest dobre cieniowane, które zdecydowanie poprawia układanie się włosów grubych, a fryzura zyskuje na witalności. Mała plastyczność włosów grubych wynika także z ich suchej i „szczeciniastej” faktury. Włosy grube są często przesuszone, kręcone lub falowane i łatwo ulegają zniszczeniom. Skóra głowy wydziela mniej sebum, co sprawia, że włos jest mało nawilżony i mało elastyczny na długości.  Włosy grube mogą też przetłuszczać się u nasady, a na długości zachowywać się jak włosy normalne lub suche.

włosy grubewłosy grubewłosy grube

Do mycia włosów grubych polecamy: szampon nawilżający Alterna SeaSilk Caviar Moisture, szampon wygładzający Alterna Bamboo Smooth, szampon regenerujący John Masters Organics Honey & Hibiscus oraz szampon dodający grubym włosom blasku Kerastase Cristalliste Bain Cristal.

Główne zasady pielęgnacji

włosy grubeWłosy grube i suche nie lubią dodatkowego obsuszania, chyba że wykazują cechy włosów mieszanych (czyli tłustych u nasady, suchych na końcach). W przypadku pierwszych, czyli suchych, zniszczonych i sztywnych stosujemy szampony nawilżające lub wygładzające, dedykowane włosom suchym. Włosy grube i mieszane polubią szampony normalizujące i szampony organiczne, które oprócz ziół zawierają też cenne oleje.

Włosy grube wymagają nawilżenia i wygładzenia oraz kosmetyków dodających włosom suchym blasku.  Maski oraz odżywki do włosów grubych powinny zawierać oleje, ceramidy, proteiny, keratynę, kwasy Omega, woski i humektanty w równych proporcjach. To gwarantuje idealne zespolenie łuski włosów i odbicie światła z ich powierzchni.

Grube, ciężkie włosy opadają pod wpływem swego ciężaru już od nasady. By odbić je od skóry głowy, należy używać w tym miejscu specjalistycznych wcierek do włosów lub kosmetyków typu push up, jak pianki, spraye, czy pasty. Omijamy długość włosów, które zwykle są suche, pozbawione blasku i potrzebują wygładzenia. Na te partie polecam dyscyplinujące olejki, sera ochronne lub kremy do stylizacji włosów suchych. Włosy grube dobrze tolerują silikony zawarte w kosmetykach, dlatego jeśli nasze włosy dobrze po nich wyglądają, należy je wdrożyć do codziennej pielęgnacji włosów.

włosy grubewłosy grubewłosy grube

Do pielęgnacji włosów grubych polecamy: olejek w żelu dyscyplinujący włosy Alterna SeaSilk Caviar Oil Gel, organiczny krem do stylizacji włosów Moroccanoil Hydrating Styling Cream, maskę odżywczą do włosów grubych Kerastase Masquintense oraz odżywkę regenerująco-nawilżającą włosy zniszczone Moroccanoil Moisture Repair.

Zapamiętaj, włosy grube:

  • to często włosy suche lub kręcone,
  • mogą się przetłuszczać u nasady,
  • są zwykle ciężkie i sztywne,
  • brak im połysku,
  • powinny być dobrze ostrzyżone,
  • lubią nawilżanie i wygładzanie.

Dodaj komentarz