poradnik

elektryzowanie się włosów Zimą wiele osób, podobnie jak ja, ma problemy z elektryzowaniem się włosów. By lepiej zrozumieć proces zachodzący podczas tego zjawiska, wystarczy wyobrazić sobie budowę włosa. Podstawą dla włosa jest kora włosowa, która wypełnia włos od środka. Od jej jakości zależy też jakość naszych włosów.
Ten tak cenny dla włosów włóknisty „miąższ” maleje wraz z inwazyjnymi zabiegami chemicznymi, które włosom fundujemy.
Włókniste wiązki, które wypełniają korę włosa pękają - włos staje się bardziej suchy, traci elastyczność i masę. Taki kruchy, wiotki i pozbawiony życia włos, jeśli nie potraktujemy go odpowiednimi kosmetykami zaczyna się elektryzować.
Czytaj więcej
logo

Krótkie czy długie włosy, zapuszczać czy obcinać? Przed tym dylematem stoi co roku wiele kobiet, pragnących odmiany i odświeżenia swego wizerunku. Długie włosy mają swoje zalety i wady. Właśnie dlatego, że dojście do nich wymaga czasu, włosy o wiele trudniej zapuszczać, niż obciąć, bo jest to proces długotrwały. Szczególnie, gdy obcinamy je pod wpływem impulsu lub złego nastroju.

Czytaj więcej
Jak nakładać maski do włosów

Włosy podobnie jak skóra, paznokcie czy cera potrzebują co jakiś czas zastrzyku odżywienia i bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Jeżeli Wasze włosy są przesuszone, zniszczone, brakuje im wyrazistości lub zdrowego wyglądu to znak, że nadszedł czas na zastosowanie maski do włosów. Poniżej przybliżę Wam krok po kroku w jaki sposób nakładać maski do włosów - na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać.

Czytaj więcej
czy warto wyrywać siwe włosy

Problem siwienia włosów jest nieuchronny i dotknie każdego z nas na różnych etapach życia. Procesy siwienia dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dla obu płci stanowiąc problem natury nie tylko estetycznej. Dlaczego siwiejemy i czy warto wyrywać siwe włosy ?

Czytaj więcej
estyl_blogerki_google_755x315_4 Puszące się włosy to zmora większości kobiet. Dotyczą posiadaczek zarówno cienkich i delikatnych fryzur, jak i grubych loków. W większości przypadków to właśnie spuszone włosy są głównym sprawcą Bad Hair Day - koszmaru każdej włosomaniaczki. Jest to jednak podstępny wróg. W walce z puchem na włosach łatwo o obciążenie i smutny efekt przyklapniętych pasm. Na szczęście z pomocą przychodzą nam prawdziwe superbohaterki. 6 utalentowanych i doświadczonych blogerek postanowiło zdradzić nam swoją tajną broń na puszące się włosy. Czytaj więcej
Herbs

Siwizna to oznaka starzenia całego ciała, dlatego dość niechętnie oswajamy się z tym zjawiskiem. Większość z nas, szczególnie tych czynnych zawodowo, farbuje siwe włosy, od początku ich pojawienia się. Ukryć siwiznę możemy na trzy sposoby: poprzez farbowanie włosów, dzięki profesjonalnym odsiwiaczom lub stosując ziołowe płukanki do włosów. Oto popularne, naturalne sposoby na siwe włosy, dzięki którym wzmocnisz naturalny kolor swoich włosów.

Czytaj więcej