Odżywki regenerujące włosy

liczba produktów: 16
Odżywki regenerujące włosy

Jaka odżywka regenerująca? czytaj

Czasami włosy stają się suche, łamliwe i pozbawione blasku, a próby ich ułożenia kończą się fiaskiem. Są to sygnały, że nasze kosmyki potrzebują mocniejszej pielęgnacji, która pomoże je zregenerować. Regeneracja ma na celu długotrwałą poprawę struktury włosów, ale jej efekty widać dopiero po dłuższym czasie stosowania odpowiednich produktów.

Jakie włosy potrzebują regeneracji?

Włosy, które potrzebują regeneracji zazwyczaj są suche, szorstkie w dotyku, a ich końcówki są rozdwojone. Łatwo się plączą, za to trudno je ułożyć i rozczesać. Często są nieelastyczne i pozbawione blasku oraz łatwo ulegają uszkodzeniom. Mają również tendencję do puszenia się i elektryzowania. Najlepiej wyglądają jednak tuż po umyciu.

Na czym polega regeneracja włosów?

Do regeneracji suchych i zniszczonych włosów warto zastosować niestandardowe sposoby mycia. Pierwszym z nich jest metoda OMO, czyli odżywka – mycie –odżywka. Na początek nakładamy na kilkanaście minut na włosy delikatną odżywkę. Następnie ją spłukujemy, myjemy kosmyki i nakładamy mocniejszą odżywkę. Innym niestandardowym sposobem jest mycie włosów odżywką zamiast szamponem. Suche i zniszczone włosy zazwyczaj nie wymagają silnego mycia, gdyż wydzielają niewielką ilość łoju. Umycie ich odżywką sprawią, że będą miękkie, puszyste oraz mniej puszące.

Co powinna zawierać odżywka regenerująca?

Odżywki regenerujące włosy powinny mieć lekką konsystencję, ale bogaty skład. Bardzo zniszczone włosy wymagają protein – składników budulcowych, najlepiej sprawdzą się te hydrolizowane, bo tylko one są w stanie wniknąć we włosy. Proteinom powinny towarzyszyć składniki nawilżające, same mogą powodować przesuszenie włosów. Dlatego, gdy zauważymy nadmierne przesuszenie i łamliwość kosmyków, należy odstawić proteiny i dodatkowo nawilżać włosy.

Co znajdziemy w naturalnych odżywkach regenerujących?

Naturalne odżywki regenerujące najczęściej zawierają olej rahua-ungurahua wzmacniający włosy. Trawa cytrynowa i zielona herbata nadają objętość oraz sprężystość, a olej z makadamii lub oliwy z oliwek chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Natomiast komosa ryżowa rewitalizuje i nawilża kosmyki.

Jak stosować odżywkę regenerującą włosy?

Odżywkę regenerującą nakładamy po każdym myciu. Należy ją wmasować i delikatnie rozczesać włosy grzebieniem o szerokich zębach. Następnie zostawiamy ją na 5-10 minut i spłukujemy chłodną wodą.

W naszym sklepie znajdziecie szeroki asortyment odżywek, które pozwolą poprawić kondycję naszych włosów. Po ich zastosowaniu kosmyki nabiorą blasku, miękkości oraz puszystości. Staną się również mocniejsze, bardziej elastyczne oraz doskonale nawilżone.
 

 

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Regeneracja (16)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: