Typy włosów

liczba produktów: 1159
Typy włosów

Jaką odżywkę wybrać? czytaj

Odżywki do włosów sprawiają, że stają się one mocne, zdrowe, pełne blasku. Zapewniają im piękny i zadbany wygląd. Żeby jednak efekty ich stosowania były zadowalające, należy odpowiednio dobierać je do rodzaju i typu włosów. Jakie odżywki możemy wyróżnić? Tego dowiesz się z naszego poradnika!

Odżywki do włosów kręconych

Włosy kręcone mogą być dosyć wymagające. Kiedy brak im odpowiedniej pielęgnacji, mają tendencję do puszenia się i wysuszania. Z tego względu należy intensywnie je nawilżać. W odżywkach warto szukać składników, takich jak miód, aloes czy gliceryna. Na kręcone włosy dobrze działają proteiny, jednak tylko wtedy, gdy nie stosujemy ich w nadmiarze. Odżywek, które je zawierają używajmy raz na tydzień lub dwa.

Odżywki do włosów farbowanych

Kiedy farbujemy włosy, zaraz po zabiegu szczególnie ważne jest ich zakwaszenie. W tym celu należy zastosować odżywkę, która ma odpowiednio kwaśne pH. Dodatkowo możemy również zaaplikować płukankę z octu lub hibiskusa. Możemy je powtarzać między farbowaniami, aby kolor na dłużej pozostał trwały. Włosy poddawane koloryzacji często są osłabione, suche, dlatego trzeba je nawilżać i odżywiać, w czym również pomogą nam odżywki. Nie rezygnujmy całkowicie z silikonów – tworzą one na nich ochronną powłoczkę, przez co farba wolniej się wypłukuje. Nie bójmy się odżywek z proteinami. Farbowanym włosom brakuje białka, dlatego należy dostarczać im proteiny pszenicy, soi.

Odżywki do włosów przesuszonych

Włosy suche potrzebują przede wszystkim nawilżenia, dlatego najlepiej sprawdzą się odżywki bogate w emolienty. Szukajmy w nich składników, takich jak gliceryna, mleczko pszczele, miód. Pamiętajmy o tym, aby kosmetyki stosować regularnie – tylko wtedy uzyskamy zadowalające efekty. Uważajmy na proteiny – jeśli włosy są suche z natury, to ich nadmiar może jeszcze pogorszyć ich kondycję.

Odżywki do włosów przetłuszczających się

Wiele z nas popełnia ten błąd, że mając przetłuszczające się włosy, rezygnujemy z odżywek, aby jeszcze bardziej ich nie obciążyć. Należy ich używać, jednak wybierajmy te o lekkiej konsystencji i nie nakładajmy ich od nasady włosów. Najlepiej sprawdzą się odżywki zawierające witaminę B5, H, ekstrakty z owoców, polimery wzmacniające ich powłokę.

Niezależnie od tego, jaki jest Twój typ włosów, konieczne jest stosowanie odżywki, aby zachowały zdrowy wygląd. Przy wyborze odpowiedniej dla siebie, kieruj się składem oraz zaleceniami producenta.

 

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Typy włosów (1159)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: