Odżywki do włosów siwych

liczba produktów: 5
Odżywki do włosów siwych

Jakie odżywki do włosów siwych? czytaj

Siwe włosy najczęściej są sztywne i trudne do ułożenia, potrzebują więc składników, które dodają im miękkości i elastyczności. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej odżywki do włosów siwych, która nie tylko nawilży włosy, ale pozwoli zachować naturalnie piękny platynowy odcień włosów. Jaki więc jest sposób na siwe włosy? Dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Jak działają odżywki do siwych włosów?

Siwe włosy są z reguły grube przez co mniej podatne na uszkodzenia. Natomiast są sztywne co dla wielu może być wadą, gdyż będą trudniejsze w ułożeniu. Najważniejsze w pielęgnacji tego rodzaju włosów jest odpowiednie ich nawilżenie oraz dbałość o kolor. Zarówno włosy siwe jak i włosy blond łączy jedno - tendencja do występowania żółtych odcieni. Dodatkowo siwe włosy potrzebują nawilżenia i rozświetlenia. Odżywki do tego rodzaju włosów przekazują włosom wszystkie potrzebne im składniki i sprawiają, że lśnią naturalnym blaskiem. Często również w odżywkach do włosów siwych znajdują się chroniące filtry UV. Składniki zawarte w tych kosmetykach ułatwiają również rozczesywanie włosów i dalszą ich stylizację.

Jakie odżywki wybierać?

Staraj się wybierać na co dzień linie dedykowane zarówno włosom blond i siwym. Po pierwsze doskonale się uzupełniają, a po drugie zawierają najlepiej dobrane składniki potrzebne włosom siwym. Wybierając odżywki do włosów siwych i blond sięgaj po te, które w składzie mają emolienty. Są to składniki nawilżające włosy.

Jak pielęgnować siwe włosy?

Włosy siwe potrzebują również odpowiedniej pielęgnacji ze względu na ich sztywną strukturę. Ważne, aby przestrzegać kilku zasad, a włosy siwe z pewnością będą wyglądać zdrowo i pięknie:

  • Stosuj szampon przeciwdziałający żółtym refleksom, a zarazem dający srebrzystości włosom.

  • Po każdym umyciu włosów nałóż odżywkę, która nawilży włosy oraz doda im miękkości i blasku.

  • Systematycznie podcinaj końcówki włosów, bowiem w przypadku siwych włosów bardzo widoczna jest ich kondycja.

  • Stosuj produkty bogate w koenzym Q10, keratynę, aminokwasy, olejki oraz witaminę E, które doskonale odżywiają włosy i dodają im witalności.

  • Raz w tygodniu stosuj maski do włosów bogate w wyżej wymienione składniki.

Czy można osiwieć nagle?

To pytanie zadaje sobie pewnie wiele z Was. Z punktu widzenia naukowego odpowiedź brzmi nie, ale z praktycznego punktu widzenia, tak. Dlaczego? Siwienie silnie związane jest z komórkami, które znajdują się w cebulce każdego włosa - melanocytach. To one produkują melaninę czyli potocznie zwaną barwnikiem włosa. Kiedy spada aktywność melanocytów, melanina nie zostaje produkowana. Jedną z przyczyn szybkiego siwienie włosów uważane jest upośledzenie gruczołów nadnerczy. Znane są jednak przypadku kiedy po stresujących wydarzeniach w życiu widzimy u osoby znaczną siwiznę. Niestety nauka nie zna jeszcze wszystkich tajników ludzkiego życia.

Niektórzy z nas pierwszy siwy włos ujrzą w wieku 30 lat, inni kilka lat później. Jedno jest pewnie każdy z nas będzie z czasem miał na swojej głowie siwą czuprynkę.  Włosy siwe wymagają szczególnej pielęgnacji. By można było cieszyć się ich pięknym i zdrowym wyglądem ważny jest dobór odpowiednich produktów. Odżywka do włosów siwych jest konieczna, aby ich kondycja była na jak najwyższym poziomie. Odżywki do włosów blond i siwych również znajdziecie w naszym sklepie.


Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy siwe (5)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: