Carmex

Uwielbiamy mieć pełno kosmetyków. Na rynku pojawia się tyle nowości, a ich kolorowe opakowania tylko kuszą, żeby je kupić  i wypróbować. Zdarza się jednak również, że jakiś produkt po prostu nam nie podpasuje – z powodu zapachu czy efektu, jaki po sobie pozostawia. Tym sposobem, zwyczajnie nie zdążymy zużyć wszystkich kosmetyków zanim nie minie ich data ważności. Co zrobić z przeterminowanymi kosmetykami? Wyrzucać? Niekoniecznie! Daj im drugie życie i wykorzystaj do innych celów.

Czytaj więcej
Zima to ciężki czas nie tylko dla naszej skóry czy włosów, ale także dla naszych ust. Zimno i wiatr nie pomagają utrzymać ich w dobrej kondycji. Popękane i spierzchnięte usta szczypią, bolą , puchną i generalnie nie wyglądają najlepiej. Jak zatem pielęgnować usta, aby były naszym powodem do dumy? Wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych rad, a Twoje usta zawsze będą wyglądały zdrowo i kusząco ;) Czytaj więcej
Pielęgnacja ust z Carmex Laboratories

Carmex – kultowa amerykańska marka kosmetyków do pielęgnacji ust, stworzona w 1937 roku przez Alfreda Woelbinga. Cierpiący na nawracającą opryszczkę ust wynalazca opracował formułę antybakteryjną zwalczającą ten przykry problem. Pierwsze słoiczki z Carmexem były tworzone ręcznie i sprzedawane wyłącznie w aptekach. Dzisiaj tradycje aptekarskie Alfreda kontynuują jego wnukowie, którzy rozszerzyli znacząco linię produktów Carmex.

Czytaj więcej