Carmex

Uwielbiamy mieć pełno kosmetyków. Na rynku pojawia się tyle nowości, a ich kolorowe opakowania tylko kuszą, żeby je kupić  i wypróbować. Zdarza się jednak również, że jakiś produkt po prostu nam nie podpasuje – z powodu zapachu czy efektu, jaki po sobie pozostawia. Tym sposobem, zwyczajnie nie zdążymy zużyć wszystkich kosmetyków zanim nie minie ich data ważności. Co wtedy zrobić? Wyrzucać? Niekoniecznie! Daj im drugie życie i wykorzystaj do innych celów.

Czytaj więcej
Zima to ciężki czas nie tylko dla naszej skóry czy włosów, ale także dla naszych ust. Zimno i wiatr nie pomagają utrzymać ich w dobrej kondycji. Popękane i spierzchnięte usta szczypią, bolą , puchną i generalnie nie wyglądają najlepiej. Jak zatem pielęgnować usta, aby były naszym powodem do dumy? Wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych rad, a Twoje usta zawsze będą wyglądały zdrowo i kusząco ;) Czytaj więcej
Pielęgnacja ust z Carmex Laboratories

Carmex – kultowa amerykańska marka kosmetyków do pielęgnacji ust, stworzona w 1937 roku przez Alfreda Woelbinga. Cierpiący na nawracającą opryszczkę ust wynalazca opracował formułę antybakteryjną zwalczającą ten przykry problem. Pierwsze słoiczki z Carmexem były tworzone ręcznie i sprzedawane wyłącznie w aptekach. Dzisiaj tradycje aptekarskie Alfreda kontynuują jego wnukowie, którzy rozszerzyli znacząco linię produktów Carmex.

Czytaj więcej