wypadanie włosów

Wpływ diety na włosy

Masz kłopoty z włosami? Są łamliwe, pozbawione blasku, a może wypadają? Wszystkie stosowane przez Ciebie kosmetyki do pielęgnacji działają doraźnie? Jeżeli tak, to pora zastanowić się nad tym, co jesz. Okazuje się, że nawet najlepszy kosmetyk do włosów nie jest w stanie poradzić sobie z problemem, jeżeli w organizmie brakuje podstawowych składników odżywczych. Jeżeli w ostatnim czasie przeszłaś na drastyczną dietę, nie zdziw się, że Twoje włosy straciły na urodzie. Jaki jest wpływ diety na włosy?

Czytaj więcej
pielęgnacja włosów latem

Wakacje za pasem. Warto już dziś dowiedzieć się, jak zminimalizować ryzyko wypadania włosów i w ogóle jaka powinna być pielęgnacja włosów latem. Czy wiecie, że włosy najlepiej czują się w temperaturze około 20 stopni, a na nadmierne nasłonecznienie lub mróz reagują kruchością, łamliwością i wypadaniem? Na efekty swoich zaniedbań nie trzeba długo czekać. Włosy pozbawione ochronnej warstwy, przesuszone i ciągle wystawiane na promieniowanie słoneczne, tracą swą siłę i powoli wypadają.

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Produkty Nioxin pozwalają kompleksowo zadbać o włosy i skórę głowy, a ich technologie zapewniają uzyskać mocniejsze i bardziej gęste włosy już po 4 tygodniach stosowania. Nadprodukcja sebum, swędzenie, czy łuszczenie naskórka to pierwsze objawy kłopotów ze skórą głowy. Zwykle dochodzi do tego problem wiecznie odstających kosmyków, kłopot z ułożeniem fryzury, czy nadmierna kruchość cienkich włosów. W tym momencie powinna zapalić się czerwona lampka. Problemy hormonalne, stres, zła diety i czynniki środowiskowe to najczęstsza przyczyna wypadania i cienienia włosów. Dziś oprowadzimy Was po świecie kosmetyków Nioxin, przypominając o zaletach i korzyściach z ich stosowania.

Czytaj więcej
regeneracja włosów

Intensywna regeneracja włosów Nioxin Intensive Treatment to kolejny, po Scalp Renew i systemach Nioxin, etap pielęgnacji włosów przerzedzonych. Idea Nioxin to kompleksowe podejście do pielęgnacji włosów – zaczynając od skóry głowy, a kończąc na strukturze samych włosów. Linia Nioxin Treatment to wysoce odżywcza seria, wzmacniająca włosy wypadające, zapobiegająca ich łamliwości i stawiająca przysłowiową kropkę nad i. W skład linii wchodzą dwa specjalistyczne produkty: serum do włosów oraz maska silnie regenerująca. Produkty polecamy włosom wypadającym, pozbawionym gęstości i zniszczonym na długości.

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Technologie wykorzystane przy produkcji kosmetyków Nioxin zainspirowane są systemem pielęgnacji skóry twarzy. Zgodnie z tą regułą skóra głowy wymaga takiej samej uwagi, jak skóra twarzy i ciała. Jeżeli cierpmy na łojotok, nadwrażliwość, czy inne kłopoty skóry głowy, to istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że przerzedzenie i wypadanie włosów będzie nas kiedyś dotyczyło. Dziś opowiem Wam  o głównej linii kosmetyków Nioxin do włosów normalnych lub lekko przerzedzonych o umiarkowanym stopniu wypadania.

Czytaj więcej
problemy z włosami zimą

Problemy z włosami zimą wynikają zwykle z gwałtownych zmian temperatury. Mróz, suche powietrze w domu i zimny wiatr to czynniki, które mają ogromny wpływ na procesy zachodzące w łusce włosów i skórze głowy. Włosy stają się coraz bardziej matowe, kruszą się, łamią i często wypadają. Dziś o tym, jak walczyć z zimowym osłabieniem włosów i zapobiec głównym problemom z ich układaniem. W artykule zajmiemy się  głównie wypadaniem i nadmiernym przetłuszczaniem włosów.

Czytaj więcej