wypadanie włosów

Włosy są dla kobiet tak ważne, jak dla mężczyzn drogie i markowe auta. Patrząc tymi kategoriami, ubytek czupryny i wzmożone wypadanie włosów są nie tylko problemem estetycznym. Utrata gęstości włosów wiąże się z poważnymi kompleksami i zaniżonym poczuciem własnej wartości. Dla kobiet, każdy włos jest na wagę złota, dlatego nie lubimy ich utraty, a do procesu wypadania włosów podchodzimy niezwykle emocjonalnie. Wiosna to nieciekawy okres dla czupryn, linieją nie tylko zwierzęta, ale i ludzie gubią większe ilości włosów, niż zwykle. Dziś o tym dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

Czytaj więcej
Wpływ diety na włosy

Masz kłopoty z włosami? Są łamliwe, pozbawione blasku, a może wypadają? Wszystkie stosowane przez Ciebie kosmetyki do pielęgnacji działają doraźnie? Jeżeli tak, to pora zastanowić się nad tym, co jesz. Okazuje się, że nawet najlepszy kosmetyk do włosów nie jest w stanie poradzić sobie z problemem, jeżeli w organizmie brakuje podstawowych składników odżywczych. Jeżeli w ostatnim czasie przeszłaś na drastyczną dietę, nie zdziw się, że Twoje włosy straciły na urodzie. Jaki jest wpływ diety na włosy?

Czytaj więcej
pielęgnacja włosów latem

Wakacje za pasem. Warto już dziś dowiedzieć się, jak zminimalizować ryzyko wypadania włosów i w ogóle jaka powinna być pielęgnacja włosów latem. Czy wiecie, że włosy najlepiej czują się w temperaturze około 20 stopni, a na nadmierne nasłonecznienie lub mróz reagują kruchością, łamliwością i wypadaniem? Na efekty swoich zaniedbań nie trzeba długo czekać. Włosy pozbawione ochronnej warstwy, przesuszone i ciągle wystawiane na promieniowanie słoneczne, tracą swą siłę i powoli wypadają.

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Produkty Nioxin pozwalają kompleksowo zadbać o włosy i skórę głowy, a ich technologie zapewniają uzyskać mocniejsze i bardziej gęste włosy już po 4 tygodniach stosowania. Nadprodukcja sebum, swędzenie, czy łuszczenie naskórka to pierwsze objawy kłopotów ze skórą głowy. Zwykle dochodzi do tego problem wiecznie odstających kosmyków, kłopot z ułożeniem fryzury, czy nadmierna kruchość cienkich włosów. W tym momencie powinna zapalić się czerwona lampka. Problemy hormonalne, stres, zła diety i czynniki środowiskowe to najczęstsza przyczyna wypadania i cienienia włosów. Dziś oprowadzimy Was po świecie kosmetyków Nioxin, przypominając o zaletach i korzyściach z ich stosowania.

Czytaj więcej
regeneracja włosów

Intensywna regeneracja włosów Nioxin Intensive Treatment to kolejny, po Scalp Renew i systemach Nioxin, etap pielęgnacji włosów przerzedzonych. Idea Nioxin to kompleksowe podejście do pielęgnacji włosów – zaczynając od skóry głowy, a kończąc na strukturze samych włosów. Linia Nioxin Treatment to wysoce odżywcza seria, wzmacniająca włosy wypadające, zapobiegająca ich łamliwości i stawiająca przysłowiową kropkę nad i. W skład linii wchodzą dwa specjalistyczne produkty: serum do włosów oraz maska silnie regenerująca. Produkty polecamy włosom wypadającym, pozbawionym gęstości i zniszczonym na długości.

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Technologie wykorzystane przy produkcji kosmetyków Nioxin zainspirowane są systemem pielęgnacji skóry twarzy. Zgodnie z tą regułą skóra głowy wymaga takiej samej uwagi, jak skóra twarzy i ciała. Jeżeli cierpmy na łojotok, nadwrażliwość, czy inne kłopoty skóry głowy, to istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że przerzedzenie i wypadanie włosów będzie nas kiedyś dotyczyło. Dziś opowiem Wam  o głównej linii kosmetyków Nioxin do włosów normalnych lub lekko przerzedzonych o umiarkowanym stopniu wypadania.

Czytaj więcej
problemy z włosami zimą

Problemy z włosami zimą wynikają zwykle z gwałtownych zmian temperatury. Mróz, suche powietrze w domu i zimny wiatr to czynniki, które mają ogromny wpływ na procesy zachodzące w łusce włosów i skórze głowy. Włosy stają się coraz bardziej matowe, kruszą się, łamią i często wypadają. Dziś o tym, jak walczyć z zimowym osłabieniem włosów i zapobiec głównym problemom z ich układaniem. W artykule zajmiemy się  głównie wypadaniem i nadmiernym przetłuszczaniem włosów.

Czytaj więcej
ampułki do włosów

Ampułki do włosów Alterna Caviar to kuracja zwiększająca gęstość włosów. Zmniejsza ilość wypadających  włosów. Stosuje się ją raz w tygodniu. Cebulki włosów stają się grubsze i mocno osadzone w skórze głowy.

Czytaj więcej
szampon pogrubiający

Szampon pogrubiający i oczyszczający Alterna Caviar Clinical Daily Detoxifying okazał się być świetnym kosmetykiem zapobiegającym wypadaniu włosów i obudowującym ich strukturę. Przeczytajcie recenzję naszej testerki i dowiedzcie się, czy jest wart uwagi.

Czytaj więcej

Mity na temat pielęgnacji włosów funkcjonują od lat i mimo, że nie zawsze mają związek z prawdą, zmuszają nas do wnikliwszej analizy swoich zabiegów pielęgnacyjnych. Większość z nas lubi zabawy urodowe, jednak często nie warto eksperymentować, gdy chodzi o wypadanie włosów. Ile jest prawdy w popularnych mitach o wypadaniu włosów? Zapraszamy do obalania stereotypów!

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Czy łysienie i wypadanie włosów jest dziedziczne? Czy częste mycie włosów wzmaga ich wypadanie? Czy ciasno związane fryzury potęgują przerzedzanie włosów na skroniach?  Obiegowe opinie na temat przyczyn wypadania włosów często powtarzamy bezwiednie, nie wnikając w prawdziwą naturę przetwarzanych w ten sposób informacji. Dziś przeanalizujemy popularne fakty i mity o wypadaniu włosów, wyciągając z nich naukę dla siebie.

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Dziś ulubiona przez Was forma artykułu – fakty i mity na temat pielęgnacji włosów. Wypadanie włosów, bo z tym weźmiemy się za bary, zwykle spędza nam sen z powiek. Liczymy każdy pojedynczy włos, szukamy różnych sposobów na ich wzmocnienie, zapominając o przeanalizowaniu i weryfikacji codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Fakty i mity na temat wypadania włosów – zapraszamy na konfrontację stereotypowych lub obiegowych teorii z rzeczywistością.

Czytaj więcej
Męskie problemy z włosami

Pielęgnacja włosów w męskim wydaniu sprowadza się zwykle do zakupu szamponu do włosów i środka do stylizacji krótkiej fryzury. To duży błąd. Bagatelizowanie sygnałów, takich jak: problemy skóry głowy i nadmierny łojotok w wieku młodzieńczym, może doprowadzić do poważnych skutków ubocznych. Wypadanie włosów i sukcesywne ich cienienie to najczęstsze męskie problemy z włosami, będące wynikiem zaburzeń pracy układu hormonalnego, jak i zbyt małej dbałości o włosy.  Dziś o tym, jak przeciwdziałać temu stanowi i cieszyć się zdrową, gęstą czupryną jak najdłużej.

Czytaj więcej
włosy przerzedzone

Dziennie tracimy od kilkunastu do około 150 włosów. Jest to fizjologiczne zjawisko, które mieści się w normach. Sukcesywne wypadanie dużo większej ilości włosów, nie związane z przejściem pór roku, antybiotykoterapią, czy porodem sygnalizuje poważniejszy proces chorobowy. Włosy rzadkie, przerzedzone i cienkie wymagają zwykle starannej pielęgnacji i dość długotrwałego leczenia.

Czytaj więcej

Łysienie plackowate potrafi dotknąć niemal każdego, na rożnym etapie życia. Choroba nie ma ograniczeń wiekowych i zazwyczaj przychodzi nagle. Łysienie plackowate przyjmuje postać ognisk zapalnych, które powstają zwykle z tyłu owłosionej skóry głowy.

Czytaj więcej