Męskie problemy z włosami

Pielęgnacja włosów w męskim wydaniu sprowadza się zwykle do zakupu szamponu do włosów i środka do stylizacji krótkiej fryzury. To duży błąd. Bagatelizowanie sygnałów, takich jak: problemy skóry głowy i nadmierny łojotok w wieku młodzieńczym, może doprowadzić do poważnych skutków ubocznych. Wypadanie włosów i sukcesywne ich cienienie to najczęstsze męskie problemy z włosami, będące wynikiem zaburzeń pracy układu hormonalnego, jak i zbyt małej dbałości o włosy.  Dziś o tym, jak przeciwdziałać temu stanowi i cieszyć się zdrową, gęstą czupryną jak najdłużej.

Męskie problemy z włosami

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Łysienie męskie

Męskie problemy z włosamiŁysienie typu męskiego to jeden z największych kompleksów z jakim walczą nasi Panowie. W obliczu postępującego wypadania włosów wielu z nich traci swoją pewność siebie i zamyka się w sobie koncentrując się na wyolbrzymianiu swoich wad. Łysienie męskie to najczęściej łysienie androgenowe, występujące pod wpływem pracy hormonów, czy dziedzicznego wpływu genów. Jeśli mężczyźni w Twojej rodzinie łysieli, bardzo prawdopodobnym jest, że Ty także podzielisz ich los.

Wielu Panów traci włosy i łysieje mimo prawidłowej ilości androgenów, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów i zdrowy styl życia już od wczesnych lat. Łysienie męskie androgenowe często wiąże się z łysieniem łojotokowym. Im bardziej przetłuszcza się cera i włosy, tym bardziej hormony szaleją.  W tym wypadku androgeny, które zaczynają zwiększać swoje normy. Efekt to postępujące wyraźnie wypadanie włosów, zakola i utrata włosów na czubku głowy.

Rozróżniamy trzy postaci męskiego łysienia androgenowo-łojotokowego: postać ciężka koło 18 roku życia, czyli w okresie dojrzewania, postać średnia po ukończeniu 25 lat oraz postać lekka, która dotyka Panów pod 40 roku życia i jest najłagodniejszą formą wypadania włosów (nigdy nie dochodzi do całkowitego wyłysienia).

Męskie problemy z włosamiMęskie problemy z włosamiMęskie problemy z włosami

Dla mężczyzn polecamy: kurację przeciw zaawansowanemu wypadaniu włosów L’Oreal Homme Renaxil, roll on przeciw wypadaniu włosów Kérastase Homme Capital Force Roll-on Anti-Hair Loss, serum przeciw wypadaniu włosów L’Oreal Homme Fiberfuel oraz kurację przeciw zaawansowanemu wypadaniu włosów L’Oreal Homme Renaxil.

Wizualne zagęszczanie fryzury

Męskie problemy z włosamiW przypadku wypadania włosów i łysienia w pierwszej kolejności należy skupić się na wspomaganiu i stymulowaniu skóry głowy oraz uśpionych mieszków włosowych. Równie ważną rolę pełni wizualne zagęszczanie włosów, które sukcesywnie cienieją, tracąc swoją objętość

Mimo, że leczeniem łysienia androgenowego i łojotokowego powinien zajmować się lekarz, warto wspomagać jego pracę właściwą pielęgnacją włosów. W tym wypadku warto zainwestować w kosmetyki zagęszczające, jak odżywki, czy szampony do włosów cienkich.

Męskie problemy z włosamiMęskie problemy z włosamiMęskie problemy z włosami

Dla mężczyzn polecamy: spray zagęszczający włosy Caviar Clinical Stimulator Spray, kąpiel zagęszczającą włosy Kérastase Homme Capital Force Action Densifiante, tonik witalizujący włosy i zapobiegający ich wypadaniu Wella SP Just Men Maxximum.2 odpowiedzi na “Męskie problemy z włosami”

  1. Dorota pisze:

    Polecam produkty Wax Pilomax. Producent zapewnia o ich pozytywnym wpływanie na włosy i faktycznie tak jest.

  2. żabson pisze:

    Równiez polecam Pilomaxy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *