łysienie

Męskie problemy z włosami

Pielęgnacja włosów w męskim wydaniu sprowadza się zwykle do zakupu szamponu do włosów i środka do stylizacji krótkiej fryzury. To duży błąd. Bagatelizowanie sygnałów, takich jak: problemy skóry głowy i nadmierny łojotok w wieku młodzieńczym, może doprowadzić do poważnych skutków ubocznych. Wypadanie włosów i sukcesywne ich cienienie to najczęstsze męskie problemy z włosami, będące wynikiem zaburzeń pracy układu hormonalnego, jak i zbyt małej dbałości o włosy.  Dziś o tym, jak przeciwdziałać temu stanowi i cieszyć się zdrową, gęstą czupryną jak najdłużej.

Czytaj więcej
Pielęgnacja włosów męskich

Według mężczyzn, dobrze ostrzyżone, męskie włosy wymagają jedynie odświeżającego szamponu, który zaspokoi potrzeby ich fryzur. Jednak nawet krótkie, męskie fryzury wymagają odrobiny uwagi. Pielęgnacja włosów męskich dotyczy zwykle kilku podstawowych płaszczyzn. Są to kłopoty z łupieżem, nadmierne przetłuszczanie włosów oraz wypadanie i łysienie. Dziś o podstawach pielęgnacji włosów mężczyzn i sposobach walki z głównymi bolączkami krótkich, męskich fryzur.

Czytaj więcej
Loreal Homme Renaxil Wypadanie włosów to problem, z którym borykają się nie tylko kobiety. Przerzedzanie czupryny i zakola to prosta droga do łysiny, a z tym niewielu Panów potrafi się pogodzić. Laboratoria L'oreal Professionnel opracowały dwa preparaty dla mężczyzn, przeciw różnym rodzajom wypadania włosów- Loreal Homme Renaxil. Pierwsza  z kuracji walczy z początkowym stadium przerzedzania czupryny, druga stanowi kurację przeciw zaawansowanemu wypadaniu i łysieniu. Dobierz preparat do swego problemu i zacznij walkę o swoją czuprynę!

Czytaj więcej

Aminexil to nazwa opatentowanej substancji chemiczno-kosmetycznej, której podstawowym zadaniem jest zapobieganie okresowemu, wzmożonemu wypadaniu włosów oraz łysieniu. Aminexil działa w samym mieszku włosowym, poprawiając metabolizm komórek włosa, pogrubiając go i odżywiając w punkcie wzrostu. Aminexil zapobiega także nadmiernemu włóknieniu i sztywnieniu kolagenu znajdującego się w sąsiedztwie osłabionych cebulek włosowych.

Czytaj więcej