poradnik

prezenty

Wybór świątecznych prezentów nie zawsze jest taką prostą sprawą. Widząc ogrom produktów, które znajdują się na wystawach sklepowych, możemy mieć duży dylemat, co do tego, jaki podarunek wybrać dla bliskiej osoby. Pamiętaj, że najlepsze są upominki dawane od serca, a jednocześnie mają praktyczne zastosowanie. Mamy dla was kilka niezawodnych pomysłów.

Czytaj więcej
gifts Nie  miałaś czasu na wybór prezentów świątecznych? O nic się nie martw! Jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Jeżeli należysz do grona osób, które z wielu ważnych powodów jeszcze nie mają prezentów dla swoich bliskich przeczytaj koniecznie nasz artykuł, a podpowiemy Ci co kupić. Czytaj więcej
banner_41 Idealnie kryjący podkład Dermacol to produkt, który wiele z Was doskonale zna dzięki jego doskonałemu kryciu. Niestety, często pojawiają się podróbki znanych i lubianych produktów. Tak też stało się z podkładem Dermacol. Na rynku pojawiły się produkty, które bardzo przypominają te doskonałe podkłady. Jak nie dać się nabić w butelkę i rozpoznać oryginał już w tym wpisie. Czytaj więcej
elektryzowanie się włosów Zimą wiele osób, podobnie jak ja, ma problemy z elektryzowaniem się włosów. By lepiej zrozumieć proces zachodzący podczas tego zjawiska, wystarczy wyobrazić sobie budowę włosa. Podstawą dla włosa jest kora włosowa, która wypełnia włos od środka. Od jej jakości zależy też jakość naszych włosów.
Ten tak cenny dla włosów włóknisty „miąższ” maleje wraz z inwazyjnymi zabiegami chemicznymi, które włosom fundujemy.
Włókniste wiązki, które wypełniają korę włosa pękają - włos staje się bardziej suchy, traci elastyczność i masę. Taki kruchy, wiotki i pozbawiony życia włos, jeśli nie potraktujemy go odpowiednimi kosmetykami zaczyna się elektryzować.
Czytaj więcej
logo

Krótkie czy długie włosy, zapuszczać czy obcinać? Przed tym dylematem stoi co roku wiele kobiet, pragnących odmiany i odświeżenia swego wizerunku. Długie włosy mają swoje zalety i wady. Właśnie dlatego, że dojście do nich wymaga czasu, włosy o wiele trudniej zapuszczać, niż obciąć, bo jest to proces długotrwały. Szczególnie, gdy obcinamy je pod wpływem impulsu lub złego nastroju.

Czytaj więcej
Jak nakładać maski do włosów

Włosy podobnie jak skóra, paznokcie czy cera potrzebują co jakiś czas zastrzyku odżywienia i bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Jeżeli Wasze włosy są przesuszone, zniszczone, brakuje im wyrazistości lub zdrowego wyglądu to znak, że nadszedł czas na zastosowanie maski do włosów. Poniżej przybliżę Wam krok po kroku w jaki sposób nakładać maski do włosów - na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać.

Czytaj więcej