Aminexil

Aminexil to nazwa opatentowanej substancji chemiczno-kosmetycznej, której podstawowym zadaniem jest zapobieganie okresowemu, wzmożonemu wypadaniu włosów oraz łysieniu. Aminexil działa w samym mieszku włosowym, poprawiając metabolizm komórek włosa, pogrubiając go i odżywiając w punkcie wzrostu. Aminexil zapobiega także nadmiernemu włóknieniu i sztywnieniu kolagenu znajdującego się w sąsiedztwie osłabionych cebulek włosowych.

Włosy wypadają, gdy zrogowaciała tkanka kolagenowa, zamiast dotleniać korzenie włosowe, ulega rozluźnieniu, stając się mało elastyczna i mało odżywcza. To powoduje znaczne osłabienie i masową utratę włosów. Rola Aminexilu polega na poprawie jakości włosów poprzez dotlenienie i „użyźnienie” samych korzeni i cebulek w składniki odżywcze i stymulujące włosy do wzrostu – podobnie, jak robi się ze słabą, suchą glebą.

AminexilAminexil

Aminexil znajdziesz w szamponach, odżywkach i wcierkach skóry głowy. Im dłużej substancja pozostaje na skórze, tym efektywniej działa na słabe włosy. Polecamy kąpiel zagęszczającą przeciw wypadaniu włosów Kérastase Stimuliste GL, przygotowującą włosy do kuracji Aminexilem oraz spray przeciwko wypadaniu włosów Kérastase Stimuliste z zawartością Aminexilu, którego ogromną zaletą jest wydajność i forma.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *