Pielęgnacja włosów męskich

Według mężczyzn, dobrze ostrzyżone, męskie włosy wymagają jedynie odświeżającego szamponu, który zaspokoi potrzeby ich fryzur. Jednak nawet krótkie, męskie fryzury wymagają odrobiny uwagi. Pielęgnacja włosów męskich dotyczy zwykle kilku podstawowych płaszczyzn. Są to kłopoty z łupieżem, nadmierne przetłuszczanie włosów oraz wypadanie i łysienie. Dziś o podstawach pielęgnacji włosów mężczyzn i sposobach walki z głównymi bolączkami krótkich, męskich fryzur.

Pielęgnacja włosów męskich

fot. © Photl.com

Walka z łupieżem

Pielęgnacja włosów męskichŁupież tłusty lub suchy to częsta przypadłość włosów mężczyzn. Wiąże się to z męską gospodarką hormonalną, która warunkuje wytwarzanie większej ilości łoju skórnego. Nagromadzone i słabo oczyszczone sebum to z kolei pierwszy krok do rozrostu grzyba drożdzopodbnego, który naturalnie bytuje na skórze człowieka. Zaburzone procesy oczyszczania, nadmierna keratynizacja i zaleganie sebum, to świetna pożywka dla tego pasożyta. Jeśli dodatkowo jesteś mężczyzną, który dużo się rusza, uprawia sporty, ciągle się stresuje lub ma zaburzenia odporności – jesteś w grupie podwyższonego ryzyka.

Łupież suchy zwykle przybiera postać drobnych i suchych płatków, łupież tłusty ma postać przylegających do skóry głowy tłustych, żółtych łusek lub grubszych, kikumilimetrowych warstw. Łupież tłusty to zwykle efekt nieleczenia łupieżu suchego i jest o wiele groźniejszą dla wyglądu oraz zdrowia włosów chorobą. By zlikwidować łupież należy walczyć z jego przyczyną, nie tylko objawami. Podstawą takiej pielęgnacji są szampony przeciwłupieżowe.

Pielęgnacja włosów męskichPielęgnacja włosów męskichPielęgnacja włosów męskich

Dla mężczyzn polecamy: szampon przeciwłupieżowy L’oreal Homme Cool, kąpiel przeciwłupieżową Kérastase Homme Capital Force Anti Dandruff, szampon przeciwłupieżowy American Crew Classic Anti-Dandruff oraz spray przeciwłupieżowy Kérastase Homme Capital Force Activateur.

Przetłuszczanie włosów

Pielęgnacja włosów męskichKłopoty z łojotokiem skóry głowy to nagminny problem dotykający męskie głowy. Często nieleczony i długotrwały łojotok jest przyczynkiem do powstania innego schorzenia – łupieżu tłustego, zwanego też łojotokowym. Przetłuszczanie włosów plus łupież tłusty to prosta droga do nadmiernego wypadania włosów i łysienia łojotokowego. Dzieje się tak na skutek braku wymiany komórkowej, toczących się procesów zapalnych i w konsekwencji zaburzeń oddychania skóry głowy. Niestety w przypadku włosów męskich łojotok, łupież i wypadanie to ciąg naczyń połączonych. Walka z przetłuszczaniem włosów i unormowaniem procesów zapalnych to podstawa  jeśli Wasz mężczyzna pragnie cieszyć się bujną, witalną czupryną. Tego typu włosy myjemy i odświeżamy tak często, jak tego potrzebują, stosując szampon jednokrotnie.

Pielęgnacja włosów męskichPielęgnacja włosów męskichPielęgnacja włosów męskich

Dla mężczyzn polecamy: kąpiel do włosów przetłuszczających sięKérastase Homme Capital Force Anti Gras, szampon witalizujący włosy Wella SP Just Men Refresh oraz spray do włosów przetłuszczających się Kerastase  Homme Capital Force Anti Gras.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *