przetłuszczanie włosów

problemy z włosami zimą

Problemy z włosami zimą wynikają zwykle z gwałtownych zmian temperatury. Mróz, suche powietrze w domu i zimny wiatr to czynniki, które mają ogromny wpływ na procesy zachodzące w łusce włosów i skórze głowy. Włosy stają się coraz bardziej matowe, kruszą się, łamią i często wypadają. Dziś o tym, jak walczyć z zimowym osłabieniem włosów i zapobiec głównym problemom z ich układaniem. W artykule zajmiemy się  głównie wypadaniem i nadmiernym przetłuszczaniem włosów.

Czytaj więcej

Włosy przetłuszczające się, które szybko tracą świeżość, potrzebują głębokiego oczyszczenia. Daje je szampon oczyszczający Goldwell Scalp Specialist Deep Cleansing. Kosmetyk ma także wady. Czy można mu je wybaczyć?

Czytaj więcej
Pielęgnacja włosów męskich

Według mężczyzn, dobrze ostrzyżone, męskie włosy wymagają jedynie odświeżającego szamponu, który zaspokoi potrzeby ich fryzur. Jednak nawet krótkie, męskie fryzury wymagają odrobiny uwagi. Pielęgnacja włosów męskich dotyczy zwykle kilku podstawowych płaszczyzn. Są to kłopoty z łupieżem, nadmierne przetłuszczanie włosów oraz wypadanie i łysienie. Dziś o podstawach pielęgnacji włosów mężczyzn i sposobach walki z głównymi bolączkami krótkich, męskich fryzur.

Czytaj więcej
Hormonalne wypadanie włosów

Jeśli Twoje włosy lubią się przetłuszczać i wypadają okresowo, warto przeciwdziałać temu zjawisku zawczasu. Notorycznie tłusta skóra głowy i twarzy to pierwsza oznaka braku równowagi hormonalnej i zaburzeń pracy całego organizmu. Hormonalne wypadanie włosów wielu z nas daje się we znaki. Walkę o zdrowe włosy warto wspomagać także z zewnątrz, przy okazji stymulując mieszki włosowe do lepszego wzrostu. Dziś o tym, jakie szkody wyrządza włosom nadmierna ilość sebum i jakie substancje ograniczają przemianę testosteronu w DHT.

Czytaj więcej