Wypadanie włosów – dlaczego?

Dziś ulubiona przez Was forma artykułu – fakty i mity na temat pielęgnacji włosów. Wypadanie włosów, bo z tym weźmiemy się za bary, zwykle spędza nam sen z powiek. Liczymy każdy pojedynczy włos, szukamy różnych sposobów na ich wzmocnienie, zapominając o przeanalizowaniu i weryfikacji codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Fakty i mity na temat wypadania włosów – zapraszamy na konfrontację stereotypowych lub obiegowych teorii z rzeczywistością.

wypadanie włosów

fot. © Photl.com

Częste obcinanie włosów wzmocni je

wypadanie włosówCzęsto słyszymy, że  podcięcie lub radykalne obcięcie wzmacnia włosy słabe i wypadające. Mało tego, spotkałam się z opinią, że zgolenie wszystkich włosów zahamuje procesy łysienia. Niestety, gdyby to była prawda, nie spotykalibyśmy na ulicach żadnych łysych osób. Sama pod wpływem opinii internetowych zgoliłam małe włoski na zakolach, by spotęgować ich wzmożony przyrost. Niestety zawiodłam się, a włosy w tym miejscu zagęściłam, ale jedynie przy pomocy wcierek i olejków do włosów. Owszem podcinając włosy pozbywamy się suchych, brzydkich i zwykle cienkich końcówek, przez co całość fryzury wygląda bardziej witalnie i świeżo. Optycznie nowa fryzura może stwarzać wrażenie bardziej gęstej, jednak ten zabieg nie zagęszcza włosów w ich mieszkach, czyli de facto w miejscu,  z którego wyrastają. Pamiętajmy, że im bardziej długie włosy, tym większy nacisk na cebulki. Tutaj w  niektórych przypadkach (włosy grube i ciężkie) skrócenie włosów może pomóc odciążyć cebulkę i zmniejszyć ich wypadanie.

wypadanie włosówwypadanie włosów

Polecamy: olejek do skóry głowy Moroccanoil Scalp No More, kurację wzmacniającą do włosów John Masters Deep Scalp oraz spray wzmacniający i zagęszczający włosy Alterna SeaSilk Caviar Clinical Daily Root & Scalp Stimulator.

Stres wzmaga wypadanie

Niestety to prawda. Długotrwały i silny stres osłabia włosy i może spowodować wypadanie lub nadmierne siwienie nawet w młodym wieku. Na szczęście ten typ wypadania włosów jest zwykle problemem czasowym i mija wraz z poprawą naszego samopoczucia. Nie powoduje także wyłysienia, ale może utrudnić życie i znacznie przerzedzić włosy.

Jeśli włosy ciągle wypadają, problem może leżeć gdzie indziej – zwykle to nierównowaga hormonalna, początek  jakiejś choroby lub efekt niezdrowego trybu życia. Stres może zmienić strukturę naszych włosów na bardziej matowe, kruche i cienkie. Pamiętaj o tym zanim zdenerwujesz się z błahego powodu.

wypadanie włosówwypadanie włosówwypadanie włosów

Polecamy: kurację zwiększającą gęstość włosów Alterna SeaSilk Caviar Clinical Weekly Treatment, spray przeciw wypadaniu włosów Kérastase Soin Densitive GL oraz serum wzmacniające Wella SP Balance Scalp Energy.

Wypadanie 100 włosów dziennie

wypadanie włosówNo właśnie, czy wypadanie 100 włosów dziennie to dużo? Wszyscy pisząc lub mówiąc o normach zapewniają, że 100 włosów, które tracimy mieści się w zdrowym przedziale. To prawda, o ile nie dotyczy to męskiego typu, czy schematu łysienia. Na czym to polega? Jeśli Twoje włosy wypadają, jednak widzisz, że ciągle wyrastają nowe, małe włoski, nie musisz się niepokoić. Nadmierne wypadanie i brak przyrostu nowych włosów, czyli tzw. „baby hair”, to powód do niepokoju. Podczas męskiego typu łysienia mieszki włosowe ciągle maleją i  na końcu obumierają. Skutkuje to zmniejszonym przyrostem włosów, sukcesywnym ich cienieniem i łysieniem.

wypadanie włosówwypadanie włosów

Polecamy: kurację dla mężczyzn przeciw zaawansowanemu wypadaniu target=”_blank”>L’Oreal Homme Renaxil, serum wzmacniające Kérastase Initialiste oraz kurację zagęszczającą włosy Kérastase Densifique.

Kolejne obiegowe opinie o wypadaniu włosów już za tydzień!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *