Alterna Caviar Clinical Weekly Intensive Boosting Treatment – ampułki do włosów

Ampułki do włosów Alterna Caviar to kuracja zwiększająca gęstość włosów. Zmniejsza ilość wypadających  włosów. Stosuje się ją raz w tygodniu. Cebulki włosów stają się grubsze i mocno osadzone w skórze głowy.

ampułki do włosów

fot. © Pajmon.com Aneta Wysocka

Zgodnie z naszą formułą ampułki do włosów Alterna zostały ocenione w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

ampułki do włosówAneta pracuje w agencji interaktywnej. Jej częste spotkania z klientami, wymuszają na niej dbałość o wygląd. Jej proste włosy nigdy nie sprawiały większych problemów, dlatego szampony i pozostałe kosmetyki, wybierała do tej pory kierując się głównie ich zapachem i ceną. Jak sama przyznaje, nie wierzyła, że jakikolwiek kosmetyk może zmienić wygląd jej fryzury.

Włosy do ramion – proste, cienkie i przetłuszczające się. Nigdy nie farbowane, mają intensywny, głęboki odcień czekolady. Po umyciu są błyszczące, chociaż dość szybko tracą świeżość. Aneta musi myć włosy codziennie, ponieważ na drugi dzień po umyciu, są już przetłuszczone u nasady. Najładniejsze efekty zdaniem Anety, włosy zyskują po umyciu ich szamponami nawilżającymi. Aneta najbardziej lubi lekkie kosmetyki do włosów, które nie obciążają jej delikatnej fryzury. W ostatnim czasie do jej ulubionych marek dołączyły: Matrix, LOreal Profesional, Wella oraz Goldwell.

O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion
 • Farbowane: nie
 • Rodzaj włosów: proste i cienkie.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, cebulki włosów są bardzo delikatne, niemal niewidoczne. Włosy często wypadają, ale na ich miejscu niemal natychmiast pojawiają się nowe włoski. Niestety rosnące włoski, odstają od pozostałych i trudno je ujarzmić.

ampułki do włosówAneta testowała dla Was ampułki do włosów Alterna Caviar Clinical Weekly Treatment i w tej recenzji przedstawi Wam swoją opinię na temat testowanego kosmetyku. Kuracja do włosów Alterna wzmacnia słabe cebulki włosów, obniża poziom DHT w skórze głowy, eliminuje zjawisko przetłuszczania włosów.  Ampułki Alterna oraz pozostałe kosmetyki z serii Caviar Clinical możecie kupić w sklepie eStyl.pl.

1. Opakowanie. Sześć biało szarych ampułek osadzonych zostało na niewielkim plastykowej podstawce. Każda z ampułek zawiera 6 ml kosmetyku. Ampułka Alterna Caviar Clinical Weekly wykonana jest z tworzywa sztucznego. Aplikacja kosmetyku jest bardzo prosta, wystarczy tylko odkręcić nakrętkę i za pomocą wąskiej końcówki punktowo nanieść serum na skórę głowy. Ampułki dodatkowo schowane są w przeźroczystym wieczku, na którym widnieją napisy poszczególnych tygodni kuracji przypisane do poszczególnej ampułki. Dzięki temu możemy dokładnie zapamiętać, przy którym tygodniu kuracji jesteśmy.

ampułki do włosówampułki do włosówampułki do włosów

2. Zapach i konsystencja. Serum do skóry głowy Alterna Clinical, jak dla mnie jest prawie pozbawione zapachu. Po odkręceniu nakrętki czuje się bardzo delikatną nutę kwiatową. Natomiast podczas aplikacji jest ona zupełnie nie wyczuwalna. Konsystencja kosmetyku to mleczno-biała, płynna substancja.

3. Wydajność. Ampułka Alterna pomimo, że zawiera tylko 6 ml jest dość wydajna. By jedno opakowanie starczyło na całą powierzchnię skóry głowy należy nakładać kosmetyk bardzo precyzyjnie. Na szczęście, bardzo rzadka konsystencja kosmetyku sprawia, że łatwo można go rozprowadzić i wmasować w skórę głowy.

ampułki do włosówampułki do włosówampułki do włosów

4. Działanie. Przyznam szczerze, że dość długo zwlekałam z rozpoczęciem kuracji Caviar Clinical Weekly Treatment. Nie chciałam zmarnować tej drogocennej kuracji przez nieodpowiednie stosowanie, w nieodpowiednim czasie. Ponieważ przechodziłam niedawno rekonwalescencję po przebytej chorobie, moje włosy wypadały garściami. Stosowanie w tym czasie kuracji uznałam więc za jej marnotrawstwo. Dopiero po upływie kilkunastu tygodni i ostatecznym powrocie do zdrowia, mogłam rozpocząć kurację zagęszczania włosów. Podeszłam do zadania dość sceptycznie. Trudno było mi uwierzyć, że w ciągu 6 tygodni stosując jedną ampułkę na tydzień moje włosy zgęstnieją i przestaną wypadać. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania.

Już po trzecim tygodniu, czyli zaledwie trzeciej ampułce zauważyłam, że podczas rozczesywania włosów wypada ich znacznie mniej. Wg producenta duża dawka kompleksu Red Clover Growth zapewnia ochronę  przed nagromadzeniem DHT w skórze głowy – DHT, czyli aktywna formy testosteronu, który jest bezpośrednią przyczyną wypadania włosów. Muszę się zgodzić z producentem. Problemy z wypadaniem włosów w moim przypadku to nie kwestia sezonowego osłabienia, lecz wahań poziomu hormonów. Ampułki do włosów Caviar Clinical Weekly Treatment to w moim przypadku strzał w dziesiątkę.

Po sześciu tygodniach kuracji Alterna Clinical, włosy wyraźnie przestały wypadać. Wzmocniły się również u nasady – cebulki włosów stały się widocznie grubsze i mocno osadzone w skórze głowy. Zauważyłam również poprawę jeśli chodzi o przetłuszczanie się włosów. Po przebyciu całej kuracji – moje włosy mogę myć co dwa dni, bez obawy, że na drugi dzień po umyciu będę miała tłuste strąki zamiast świeżej fryzury. Myślę, że kurację warto powtarzać co pewien czas. Na razie nie zauważyłam, by moje włosy wyraźnie zgęstniały. Z pewnością muszę poczekać, aż moje „baby hair” podrosną i dołączą do reszty długich włosów. By utrzymać efekt, za 3 miesiące po kurację do włosów Alterna Clinical, sięgnę po raz kolejny.

ampułki do włosówampułki do włosówampułki do włosów

5. Zalety. Kuracja zwiększająca gęstość włosów Alterna widocznie zmniejsza problem wypadania włosów. Działa i to jest jej największa zaleta. Dla mnie, osoby, zabieganej możliwość korzystania z kuracji zaledwie raz w tygodniu to prawdziwa zaleta. Próbowałam już wielu specyfików i wcierek, które należało stosować dwa, trzy razy w tygodniu. Nigdy nie miałam na tyle dużo zapału, by dokończyć jakąkolwiek z tych kuracji. Dlatego skoncentrowana ampułka Caviar Clinical Weekly Treatment do stosowania raz w tygodniu, to dla mnie prawdziwe wybawienie.

6. Wady. Wadą może być cena kuracji. Osobiście uważam jednak, że efekty, które daje są warte swojej ceny

7. Ocena ogólna. Zasłużone 5 punktów.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *