Nioxin przeciwko wypadaniu włosów i problemom ze skórą głowy

Produkty Nioxin pozwalają kompleksowo zadbać o włosy i skórę głowy, a ich technologie zapewniają uzyskać mocniejsze i bardziej gęste włosy już po 4 tygodniach stosowania. Nadprodukcja sebum, swędzenie, czy łuszczenie naskórka to pierwsze objawy kłopotów ze skórą głowy. Zwykle dochodzi do tego problem wiecznie odstających kosmyków, kłopot z ułożeniem fryzury, czy nadmierna kruchość cienkich włosów. W tym momencie powinna zapalić się czerwona lampka. Problemy hormonalne, stres, zła diety i czynniki środowiskowe to najczęstsza przyczyna wypadania i cienienia włosów. Dziś oprowadzimy Was po świecie kosmetyków Nioxin, przypominając o zaletach i korzyściach z ich stosowania.

wypadanie włosów

Jak rozpoznać włosy przerzedzone?

wypadanie włosówWedług ekspertów Nioxin stopień przerzedzenia włosów najlepiej oddaje zwykły, domowy test. Wystarczy rozpuścić włosy i naciągnąć je po po bokach głowy, wzdłuż linii przedziałka. Jeśli przedziałek ma 1 cm (lub blisko tego) oznacza to, że nasze włosy sukcesywnie się przerzedzają i pora zadbać o kondycję skóry głowy. Dodatkowo bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak: zmniejszenie ilości włosów na całej głowie, sukcesywnie cienienie struktury włosów (cieńszy kucyk, lub warkocz), częste problemy skóry głowy. By spojrzeć na problem z boku warto pokusić się o zrobienie swoim włosom fotki i przyjrzenie się fryzurze pod kątem wspomnianych aspektów. Porównaj aktualne zdjęcie z fotką sprzed roku, lub sprzed dwóch lat – duży przedziałek i przerzedzone miejsca od razu rzucą się w oczy.

Jak działa Nioxin?

wypadanie włosówKażdy z kosmetyków Nioxin oparty jest na innowacyjnej technologii, gwarantującej uregulowanie środowiska skóry głowy i wzmacniającej włosy cienkie lub wypadające. Poszczególne kroki pielęgnacji Nioxin oczyszczają skórę głowy z nadmiaru sebum i środków do stylizacji, ułatwiając cebulkom wzrost  (Nioxin Scalp Renew oraz wybrany Nioxin  Scalp Cleanser); nawilżają i wzmacniają strukturę włosów (Nioxin Scalp Revitaliser Conditioner); zagęszczają włosy i stymulują mikrocyrkulację (Nioxin Scalp Treatment i Nioxin Hair Booster); chronią przed uszkodzeniami, zmniejszając łamliwość włosów bez uczucia obciążenia (Nioxin Deep Repair).

Składniki Nioxin

Technologie i składniki systemów Nioxin dopasowują się do określonych potrzeb: działają przeciwko wypadaniu włosów i regenerują włosy cienkie. Zastosowano w nich następujące komponenty:

  • Transactive Delivery System (odświeżenie skóry głowy) – system 1, 3, 5
  • Activ-Renewal (dodanie włosom blasku) – system 1, 2
  • SmoothPlex (wygładzenie i nawilżenie włosów) –  system 5, 6
  • Glyco-Shield (ochrona włosów farbowanych) – system 3, 4, 5, 6
  • BioAmp (zagęszczenie włosów) – system 1, 2, 3, 4
  • Scalp Access Delivery System (ochrona UV) –  system 2, 4, 6

Systemy Nioxin

Linia 3 kroków Nioxin System została podzielona na 6 systemów pielęgnacyjnych dostosowanych do stopnia przerzedzenia i rodzaju włosów. Każdy z systemów zawiera 3 podstawowe produkty: szampon, odżywkę i kurację skóry głowy. Szampon oczyszczający pomaga odetkać mieszki włosowe z toksyn i substancji tam zalegających (sebum, kosmetyki); odżywka nawilża i zagęszcza strukturę włosów; kuracja wzmacnia cebulki, odświeżając środowisko skóry głowy. Efekty po zastosowaniu 3 kroków Nioxin System zauważalne są zwykle po miesiącu kuracji.

wypadanie włosówDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *