włosy przerzedzone

Mówi się, że codziennie powinno wypaść 100 włosów. Niestety pod wpływem stresu, przemęczenia, braku snu,  witamin i składników odżywczych bądź innych czynników zewnętrznych możemy ich tracić dużo więcej. Warto zatem zastanowić się co może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Włosy wypadające, przerzedzone - jak sobie z nimi radzić? Oto kilka porad stylistów.

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Produkty Nioxin pozwalają kompleksowo zadbać o włosy i skórę głowy, a ich technologie zapewniają uzyskać mocniejsze i bardziej gęste włosy już po 4 tygodniach stosowania. Nadprodukcja sebum, swędzenie, czy łuszczenie naskórka to pierwsze objawy kłopotów ze skórą głowy. Zwykle dochodzi do tego problem wiecznie odstających kosmyków, kłopot z ułożeniem fryzury, czy nadmierna kruchość cienkich włosów. W tym momencie powinna zapalić się czerwona lampka. Problemy hormonalne, stres, zła diety i czynniki środowiskowe to najczęstsza przyczyna wypadania i cienienia włosów. Dziś oprowadzimy Was po świecie kosmetyków Nioxin, przypominając o zaletach i korzyściach z ich stosowania.

Czytaj więcej
regeneracja włosów

Intensywna regeneracja włosów Nioxin Intensive Treatment to kolejny, po Scalp Renew i systemach Nioxin, etap pielęgnacji włosów przerzedzonych. Idea Nioxin to kompleksowe podejście do pielęgnacji włosów – zaczynając od skóry głowy, a kończąc na strukturze samych włosów. Linia Nioxin Treatment to wysoce odżywcza seria, wzmacniająca włosy wypadające, zapobiegająca ich łamliwości i stawiająca przysłowiową kropkę nad i. W skład linii wchodzą dwa specjalistyczne produkty: serum do włosów oraz maska silnie regenerująca. Produkty polecamy włosom wypadającym, pozbawionym gęstości i zniszczonym na długości.

Czytaj więcej
włosy przerzedzone

Sprawdzenie stopnia przerzedzenia włosów to podstawa dobrania odpowiedniej kuracji Nioxin System. Stan skóry głowy możemy sprawdzić w salonie fryzjerskim lub bardziej domowym sposobem. W tym celu rozpuszczamy włosy i na linii przedziałka naciągamy po obu bokach głowy. Jeśli przedziałek ma około 1 cm lub więcej, oznacza to, że włosy są przerzedzone i pora zadbać o kondycję skóry głowy. Dziś opowiem Wam  o linii kosmetyków Nioxin System, do włosów widocznie przerzedzonych.

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Technologie wykorzystane przy produkcji kosmetyków Nioxin zainspirowane są systemem pielęgnacji skóry twarzy. Zgodnie z tą regułą skóra głowy wymaga takiej samej uwagi, jak skóra twarzy i ciała. Jeżeli cierpmy na łojotok, nadwrażliwość, czy inne kłopoty skóry głowy, to istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że przerzedzenie i wypadanie włosów będzie nas kiedyś dotyczyło. Dziś opowiem Wam  o głównej linii kosmetyków Nioxin do włosów normalnych lub lekko przerzedzonych o umiarkowanym stopniu wypadania.

Czytaj więcej
jak dbać o skórę głowy

Problem przerzedzenia i cienienia włosów dotyka coraz większą gamę społeczeństwa. Szacunkowo ponad 50 procent klientów salonów fryzjerskich (kobiety i mężczyźni), walczy z problemami skóry głowy i włosów lub postępującym łysieniem. Seria Nioxin do pielęgnacji włosów, to wiele preparatów zapobiegających wypadaniu, które postaramy się Wam usystematyzować i opisać. Dzisiaj o tym, jak przygotować skórę głowy do działania pozostałych produktów z serii Nioxin. Opowiemy Wam, jak dbać o skórę głowy dzięki linii Scalp Renew.

Czytaj więcej
Kérastase Densifique – kuracja zagęszczająca włosy

Kolejna nowość od Kérastase Paris już w naszej ofercie! Kuracja w ampułkach Densifique to nic innego jak aktywator wzrostu włosów. Jeśli ciągle masz przeświadczenie o zbyt małej gęstości swojej fryzury, kuracja zagęszczająca włosy jest dla Ciebie.

Czytaj więcej
włosy przerzedzone

Dziennie tracimy od kilkunastu do około 150 włosów. Jest to fizjologiczne zjawisko, które mieści się w normach. Sukcesywne wypadanie dużo większej ilości włosów, nie związane z przejściem pór roku, antybiotykoterapią, czy porodem sygnalizuje poważniejszy proces chorobowy. Włosy rzadkie, przerzedzone i cienkie wymagają zwykle starannej pielęgnacji i dość długotrwałego leczenia.

Czytaj więcej