Włosy wypadające, przerzedzone – jak sobie z nimi radzić? Porady stylistów

Mówi się, że codziennie powinno wypaść 100 włosów. Niestety pod wpływem stresu, przemęczenia, braku snu,  witamin i składników odżywczych bądź innych czynników zewnętrznych możemy ich tracić dużo więcej. Warto zatem zastanowić się co może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Włosy wypadające, przerzedzone – jak sobie z nimi radzić? Oto kilka porad stylistów.

Leszek Czajka – stylista, fryzjer, a przede wszystkim ambasador Polski na markę L’oreal , Kérastase zwraca uwagę: “Podczas każdego mycia włosów dwukrotnie używaj szamponu. Pierwsze mycie jest podstawowe, drugie – właściwe. Następnie zastosuj odżywkę.”

loreal1

źródło: leszekczajka.com

Łukasz Mazolewski – stylista fryzur, któremu zaufały polskie gwiazdy oraz modelki na London Fashion Week mówi:

“Podstawą każdej stylizacji jest przede wszystkim dobra pielęgnacja. Jeśli włosy są nawilżone, odżywione i zadbane, będą lepiej się układały. Jeśli więc mimo świetnego cięcia i kosmetyków do stylizacji, cienkie włosy nie wyglądają dobrze, trzeba poświęcić więcej uwagi pielęgnacji. Od umycia po samo wykończenie fryzury musimy dobrać produkty do naszego typu włosów. Do delikatnych cienkich włosów zawsze proponujemy lekkie połączenie szamponu i odżywki. Nie mogą być to ciężkie produkty, bo obciążą włosy i nie uzyskamy objętości, jakiej oczekujemy.”

eva-green

źródło: kobieta.wp.pl

W naszym sklepie znaleźć możecie wiele produktów o których działaniu wypowiadał się stylista. Między innymi posiadamy markę Nioxin, która dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologi dostosowane są do indywidualnych potrzeb różnych rodzajów włosów. Ponadto kolejną marką, z której efektów nasi klienci są zadowoleni jest Kerastase. Znaleźć możecie naprawdę wiele sprawdzonych profesjonalnych produktów, które pomogę w wyeliminowaniu problemu jakim jest wypadanie włosów bądź ich przerzedzenie.

 

Loreal Kerastasenioxin_cleanser_6_300ml

 

Łukasz Mazolewski zwraca również uwagę na stosowanie toników/primerów. “Zamiast tradycyjnych odżywek polecam odżywki bez spłukiwania w postaci toniku lub primery. Zadaniem odżywki jest odtworzenie warstwy lipidowej, która została zdjęta podczas mycia. Preparaty w sprayu równie dobrze, co tradycyjne odżywki, wyrównują powłokę włosa i chronią go przed dalszą stylizacją.”

 

mteam-5293Loreal serumA na koniec kilka słów dotyczących stylizacji włosów wypadających. “Przede wszystkim – odpowiednie cięcie. I wcale nie musi być to krótka fryzura. Bzdurą jest, że posiadaczki cienkich włosów nie powinny ich zapuszczać. Wszystko jest kwestią stylizacji i produktów jakich używamy. Cieniowanie czyli przerzedzenie włosów absolutnie odpada.” Wspomina Łukasz Mazolewski.

Pamiętajcie, że problem z wypadającymi i przerzedzonymi włosami jest żmudny, ale jak najbardziej możliwy do wyeliminowania. Podejmij wyzwanie i stań do walki o mocne i zdrowe włosy. Gdybyś się zdecydował na wzmocnienie włosów, więcej produktów znajdziesz na stronie ESTYL.PL

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Włosy dystroficzne – czy mamy się czego bać?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ZapiszJedna odpowiedź do “Włosy wypadające, przerzedzone – jak sobie z nimi radzić? Porady stylistów”

  1. Danusia pisze:

    Dokładnie , dlatego do codziennej pielęgnacji wybrałam kosmetyki apteczne, niedrogie ale mocno nawilżające i nie obciążające moich włosów. Polecam kosmetyki Wax Pilomax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *