Kosmetyki do włosów wypadających i przerzedzonych

liczba produktów: 204
Kosmetyki do włosów wypadających i przerzedzonych

Włosy wypadające i przerzedzone czytaj

Wypadanie włosów związane jest z wieloma czynnikami zarówno genetycznymi, hormonalnymi, stresem jak i nieprawidłowymi nawykami. Problem wypadania włosów powinien być zdiagnozowany jak najwcześniej, aby podjąć odpowiednie kroki do walki z tą dolegliwością.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn problem jakim jest wypadanie włosów zależy od wielu czynników. Kobiety często narażone są na łysienie androgenowe, które związane jest z nieprawidłową gospodarką hormonalną. Problem ten najczęściej dotyka kobiety po okresie menopauzy, a skutkuje wypadaniem włosów na szczycie głowy. Przyczyny tego rodzaju łysienia możemy doszukiwać się również w czynnikach genetycznych, przyjmowaniu antykoncepcji hormonalnej czy niedoborach żelaza oraz nerwicy. Dodatkowo wpływ na wypadanie włosów u kobiet ma również niedoczynność i nadczynność tarczycy oraz przysadki czy nadmiar męskiego hormonu. U mężczyzn łysienie następuje zazwyczaj około 40 roku życia kiedy dochodzi do osłabienia mieszków włosowych. W przypadku mężczyzn wyróżnia się najczęściej łysienie plackowate oraz androgenowe.

Kiedy nie należy martwić się wypadaniem włosów?

Codzienne wypadanie włosów jest zupełnie naturalnym procesem prowadzącym do rozwoju nowego włosa. Życie włosa trwa 2-6 lat, a w ciągu każdego miesiąca rośnie około 1 cm, aż w końcu wypada. Przyjmuje się, że wypadanie 100-200 włosów dziennie jest sprawą zupełnie naturalną. Jeżeli jednak na szczotce pojawia się coraz więcej włosów to znak, że wypadanie włosów nie jest już normą fizjologiczną.

Czego należy unikać w momencie nadmiernego wypadania włosów?

Wiadomo, że czynników powodujących wypadanie włosów jest wiele, natomiast do nadmiernego wypadania włosów może przyczynić się również nieodpowiednia pielęgnacja włosów. Często na niekorzystne działanie na nasze włosy i osłabienie cebulek ma wpływ:

  • codziennie spanie z włosami kręconymi na wałki lub papiloty

  • stosowanie zbyt wielu mocnych produktów do stylizacji włosów

  • środki przeznaczone do pielęgnacji włosów zawierające alkohol

  • częste noszenie fryzur zbyt mocno upinających włosy np. końskie ogony, koki

  • suszenie włosów gorącym powietrzem

  • spłukiwanie włosów gorącą wodą

Kosmetyki do włosów wypadających

Rynek fryzjerski oferuje szeroki wybór kosmetyków przeznaczonych do włosów wypadających wspomagających walkę z uciążliwym problemem. Podczas codziennej pielęgnacji wybierajmy szampony delikatne bądź te, które przeznaczone są do włosów wypadających i przerzedzonych. Ważne jest stosowanie odpowiednich produktów, które korzystnie wpłyną na kondycję naszych włosów i mogą zminimalizować wypadanie włosów. Na rynku dostępne są nie tylko szampony lecz również odżywki, kuracje, które dzięki zawartości odpowiednich składników wzmacniają włosy przeciwdziałając ich wypadaniu.

 

Wypadanie włosów może być problemem, który w szybki sposób zniwelujemy stosując kosmetyki znajdujące się na naszych półkach. Jednak problem może być również tak duże, że wymagać będzie wizyty u dermatologa. Warto jednak pamiętać, że wypadanie włosów to skutek wpływu wielu czynników na nasz organizm, ale dzięki szybkiej reakcji jesteśmy w stanie zniwelować występujący problem.

 

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Filtr

kasuj

Włosy wypadające i przerzedzone (204)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: