liczba produktów: 45
Pielęgnacja brody

Jak wygląda pielęgnacja brody? czytaj

Moda na zarost w ostatnich latach przybiera na sile. Coraz częściej mężczyźni wybierają zarost, uciekając od gładkiej twarzy. Do codziennej pielęgnacji własnego ciała czy włosów warto zatem włączyć pielęgnację brody. 

Czym jest pielęgnacja brody?

Pielęgnacja brody to nie tylko troska o jej wygląd. To również jej mycie, strzyżenie, odżywianie i stylizacja. Zapewniając zarostowi wszystkie te elementy mamy pewność, że broda będzie zadbana, a włoski będą układać się tak, jak sobie tego życzymy. Oczywiście nie możemy pominąć tu systematycznych wizyt w salonie - to one pozwolą na utrzymanie odpowiedniej długości i kształtu brody. 

Pielęgnacja brody - jakie kosmetyki wybrać?

Każdy z brodaczy wie, jak ważna jest pielęgnacja brody. Stąd też nie może zabraknąć na łazienkowej półce kosmetyków zapewniających odżywienie brody oraz jej stylizację. Do tych kosmetyków zaliczyć można:

 • olejek do brody - zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia włosków jak i skóry, a dodatkowo stosowany codziennie nadaje włosom odpowiedni kształt.

 • balsam do brody - znaleźć możemy go pod różnymi postaciami: wosk lub krem. Działa odżywczo na brodę i pomaga w jej stylizacji.

 • szczotka lub grzebień - bez tego ani rusz! Szczotka lub grzebień do brody pomaga w utrzymaniu zarostu w ryzach. Rozczesuje i nadaje kształt. Pamiętaj, aby przy czesaniu brody kierować włoski ku dołowi.

 • mydło do brody lub szampon - broda to włosy, a włosy należy systematycznie myć. Włosy na brodzie są o wiele grubsze i twardsze niż te na głowie. Stosowanie odpowiednich kosmetyków do mycia zarostu sprawia, że usuwamy z nich zanieczyszczenia i pozostawiamy je świeże. 

 • zmiękczacz do brody - produkt, po który sięgamy raz na jakiś czas, aby zarost stał się delikatniejszy, a skóra nawilżona. 

Pielęgnacja brody każdego dnia

Aby broda zachwycała, a przede wszystkim doskonale się układała należy pamiętać o jej codziennej pielęgnacji. Jak powinna ona wyglądać?

 1. Brodę umyj specjalnym środkiem, aby ją oczyścić.

 2. Raz na tydzień zastosuj zmiękczacz do brody.

 3. Zastosuj na zarost olejek, balsam lub krem pielęgnacyjny.

 4. Za pomocą grzebienia zaczesz brodę, kierując się ku dołowi. 

 5. Na rozczesany zarost nałóż produkt do stylizacji.

 6. Na koniec możesz zastosować olejek w celu wygładzenia i nabłyszczenia brody. 

Pielęgnacja brody to spore wyzwanie, sięgaj więc po sprawdzone kosmetyki - olejki do brody, balsamy czy akcesoria. Dzięki nim ujarzmisz swoje kosmyki i będziesz cieszył się tytułem  “brodacza” na co dzień.


Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Pielęgnacja brody (45)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: