Kosmetyki do włosów rozjaśnianych i blond

liczba produktów: 332
Kosmetyki do włosów rozjaśnianych i blond

Jak rozpoznać włosy blond i rozjaśniane? czytaj

Najbardziej delikatne i podatne na uszkodzeniu są zdecydowanie włosy rozjaśniane i blond. Prawidłowa pielęgnacja jest w stanie zapewnić im to, czego potrzebują. Jak je pielęgnować? Co wpływa na nie pozytywnie, a co nie, dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Czym się charakteryzują włosy rozjaśniane i blond?

Naturalne włosy blond są bardzo delikatne, często również matowe i podatne na uszkodzenia. Najczęściej mają one również rozdwojone końcówki. Stan włosów blond zależy w dużej mierze od czynników genetycznych oraz od tego w jaki sposób przebiega ich pielęgnacja. Włosy rozjaśniane i te farbowane na blond najczęściej mają porowatą strukturę, a co za tym idzie są również podatne na uszkodzenia oraz puszą się pod wpływem wilgoci. W przypadku włosów rozjaśnianych i blond, końce włosów są kruche i łamliwe, a same włosy są przesuszone i matowe.

Co działa pozytywnie na włosy rozjaśniane i blond?

Ten rodzaj włosów wymaga szczególnej pielęgnacji. Tylko wyselekcjonowane produkty i składniki sprawiają, że włosy stają się zdrowe, lśniące i wygładzone. Pozytywnie wpływają na nie:

  • mycie metodą OMO - czyli mycie włosów kolejno: odżywka, szampon, odżywka

  • olejowanie - zarówno to przed umyciem włosów, czy po umyciu na mokrych włosach

  • emolienty - oleje i łatwo zmywalne silikony, które nawilżają i wygładzają włosy.

Co wpływa negatywnie na włosy rozjaśniane i blond?

Osoby posiadające włosy rozjaśniane i blond powinny unikać kilku rzeczy. Przede wszystkim:

  • kosmetyków z zawartością takich składników jak: alkoholu denaturowy, alkohol izopropylowy, nadmiar ziół (z wyjątkiem siemienia lnianego, lipy, prawoślazu), detergentów, protein, produktów o niskim pH, parafina

  • szorstkich ręczników

  • nadmiernej stylizacji i ciasnego związywania włosów gumką

  • słonej i chlorowanej wody

  • promieniowania UV

  • stylizacji z użyciem wysokiej temperatury.

Jakie są najczęstsze problemy włosów rozjaśnionych i blond?

Tak, jak zostało to wspomniane wcześniej włosy rozjaśniane i blond to przede wszystkim, włosy przesuszone i osłabione. Towarzyszy im również łamliwość końcówek, puszenie się czy utrudnienia podczas stylizacji. Dodatkowym problemem włosów rozjaśnianych i farbowanych na blond jest szybkie żółknięcie włosów.  Z czasem na włosach zaczyna pojawiać się żółty pigment zamiast chłodnego odcienia. Zaleca się wtedy stosowanie szamponów posiadających fioletowy pigment, który doskonale niweluje niechciane żółte odcienie. Jeśli natomiast pojawi się na włosach odcień zielony, należy go zniwelować stosując płukanki zawierające pigment czerwony.

Włosy rozjaśniane i blond wymagają szczególnej pielęgnacji, którą zapewniają profesjonalne produkty do włosów. Odpowiedni szampon, odżywka czy maska zapewni im zdrowy wygląd każdego dnia. Zapoznaj się z naszą ofertą i zadbaj o włosy rozjaśniane i blond już dzisiaj.


 

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Filtr

kasuj

Włosy rozjaśniane i blond (332)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: