Kosmetyki do włosów rozjaśnianych i blond

liczba produktów: 215
Kosmetyki do włosów rozjaśnianych i blond

Jak rozpoznać włosy blond i rozjaśniane? czytaj

Niektórzy z nas pierwszy siwy włos ujrzą w wieku 30 lat, inni kilka lat później. Jedno jest pewnie każdy z nas będzie z czasem miał na swojej głowie siwą czuprynkę. Zarówno włosy siwe oraz jasne blondy wymagają szczególnej pielęgnacji, aby zachować naturalnie piękny platynowy odcień włosów. Tak jak siwe włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, aby zachować swój naturalny gołębi kolor, tak włosy blond potrzebują specjalnej opieki.

Czym się charakteryzują blond włosy?

Zarówno siwe włosy jak i blond zdecydowanie należą do grupy włosów suchych. Siwe włosy są z reguły grube przez co mniej podatne na uszkodzenia. Natomiast są sztywne co dla wielu może być wadą, gdyż będą trudniejsze w ułożeniu. Najważniejsze w pielęgnacji tego rodzaju włosów jest odpowiednie ich nawilżenie oraz dbałość o kolor. Włosy blond to z reguły włosy delikatne i kruche. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która zapewni im odżywcze składniki. Dodatkowo włosy blond mają często tendencję do żółknięcia co również może zostać zniwelowane poprzez prawidłową pielęgnację.

Jak pielęgnować włosy blond?

Włosy blond wymagają szczególnej pielęgnacji. Są bowiem przesuszone, częściej podatne na łamanie i kruszenie więc nawilżenie w pielęgnacji włosów blond to podstawa. Dodatkowo, aby kolor włosów był naprawdę piękny warto stosować produkty przeciwdziałające żółtym odcieniom, które pojawiają się na blond włosach. Pamiętaj zatem:

  • Stosuj “fioletowe” szampony, które sprawią, że włosy uzyskają popielate refleksy.

  • Farbuj tylko odrosty - jeśli bowiem od dłuższego czasu korzystasz z tej samej farby nie forsuj włosów ich całościowym koloryzowaniem.

  • Zawsze chroń włosy blond przed słońcem! Stosuj produkty ochronne na włosy oraz akcesoria chroniące je przed promieniowaniem UV.

  • Używaj olejków do włosów, które pomogą w ich odżywieniu i nawilżeniu.

  • Sięgaj po odżywki i maski głęboko nawilżające włosy, nie zapomnij również o ich systematycznym stosowaniu.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy rozjaśniane i blond (215)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: