Kosmetyki odmładzające włosy

liczba produktów: 39
Kosmetyki odmładzające włosy

Jak odmłodzić włosy? czytaj

Wraz z procesami starzenia się, kondycja naszych włosów również się osłabia. Włosy zaczynają wypadać w większej ilości, stają się cienkie, brakuje im życia. Dużym problemem jest też siwienie włosów. Co zrobić, aby jak najdłużej wyglądały zdrowo?

Jak rozpoznać włosy starzejące się?

Włosy zaczynają się starzeć po 30. roku życia. Komórki naszego ciała wytwarzają coraz mniej kolagenu, przez co tracą swoją sprężystość, gęstość i połysk. Może wypadać ich coraz więcej. Kolejną oznaką starzenia się włosów jest zmiana ich struktury oraz siwienie. Stają się sztywne i coraz ciężej jest nam je układać.

Pielęgnacja - odmłodzenie włosów

W pewnym wieku zmianie ulegają fizjologiczne funkcje organizmu, co skutkuje zaburzeniami pracy gruczołów łojowych oraz skóry. Może to prowadzić do podrażnień skóry głowy oraz innych problemów. Z czasem włosy stają się coraz słabsze, delikatniejsze, a więc warto zacząć stosować delikatne preparaty bogate w witaminy A, B, C, wyciąg z kawioru, proteiny, ceramidy, kwas hialuronowy, keratynę.. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać z częstotliwością mycia włosów. Unikajmy gorącej wody, ponieważ nie służy ona prawidłowemu działaniu gruczołów łojowych. Nasze włosy szybciej ulegają procesowi starzenia się, jeśli będziemy systematycznie stosować prostownicę, lokówkę czy gorący strumień powietrza suszarki. Uważajmy również na środki do stylizacji – gdy stosujemy je w nadmiarze mogą nam zaszkodzić zawarte w nich substancje chemiczne. Zwracajmy uwagę na to, aby nie szarpać włosów podczas czesania czy wycierania po myciu – prowadzi to bowiem do ich uszkodzeń.

Dlaczego zaczynamy siwieć?

Proces siwienia zaczyna się w momencie, gdy zanikają  melanocyty, wytwarzające w mieszku włosowym melaninę  (barwnik). Siwe włosy z pewnością są oznaką starzenia się, jednak u niektórych występują już w młodym wieku. Wszystko zależy od predyspozycji genetycznych. Duży wpływ na siwienie ma stres, ale również niezdrowa dieta czy używki.

Jak zapobiegać siwieniu i osłabieniu włosów?

Odpowiednia pielęgnacja, systematyczne odżywianie i nawilżanie włosów sprawia, że będą one w dobrej kondycji przez długi czas. Zadbajmy o to, aby nasza dieta była bogata w witaminy A, E, C, z grupy B, magnez, cynk, żelazo, selen. Chrońmy włosy przed promieniowaniem UV. Do ich szybkiego siwienia przyczynia się stres, więc starajmy się na niego uodpornić i znaleźć każdego dnia czas na chwilę relaksu – odwdzięczą się nam pięknym wyglądem!

Zdrowy tryb życia i systematyczna oraz kompleksowa pielęgnacja to najlepszy sposób, aby nasze włosy przez długi czas wyglądały młodo i były pełne życia.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Odmłodzenie (39)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: