Kremy do opalania

liczba produktów: 75
Kremy do opalania

Jaki krem do opalania wybrać? czytaj

Każdy z nas uwielbia słońce i piękną pogodę. Brązowa, mieniąca się złotem skóra pięknie wygląda i dodaje blasku. Warto jednak pamiętać, o ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Słońce, a raczej promienie UV są jednak bardzo niebezpieczne dla naszej skóry. Nie należy zapominać o ochronie ciała przed promieniowaniem. Odpowiednio dobrane balsamy, mleczka zapewniają bezpieczeństwo naszej skórze, a nam piękną opaleniznę.

Jaki wybrać krem do opalania ?

Kremy, balsamy, mleczka. Nie ważne jaką konsystencję kosmetyku wybierzesz, ważne, aby dobrać odpowiedni filtr dla swojej skóry. Rodzaj filtru zależy od promieniowania. Mamy zatem promieniowanie UVA, które dochodzi nawet do tkanki podskórnej. Powoduje on zniszczenie włókna kolagenu i elastyny oraz działa rakotwórczo. Produkty chroniące przed tym promieniowaniem oznaczone są na opakowaniu jako PPD lub IPD. Promieniowanie UVB, dociera do skóry właściwej powodując poparzenia, uszkodzenia komórek naskórka. Dodatkowo wpływa niekorzystnie na starzenie się skóry oraz ma działanie rakotwórcze. Produkty chroniące przed tym promieniowaniem oznaczone są na opakowaniu jako SPF.

Filtry należy dobrać zgodnie z fototypem skóry, a więc:

  • SPF 8-10 -> wWybierać go powinny osoby o ciemnej karnacji, nie posiadające piegów. Osoby te są posiadaczami najczęściej ciemnych lub czarnych włosów, a samo opalanie nie powoduje u nich poparzeń.

  • SPF 12-15 -> Osoby posiadające ciemną karnację i brązowe włosy. Również na skórze nie występują piegi, ani poparzenia po ekspozycji na słońce. Skóra dość szybko się opala.

  • SPF 15 i więcej -> osoby posiadające jasną karnację i blond włosy. Nie posiadające piegów, bądź mający ich niewielką ilość. Skóra takiej osoby trudno się opala i szybko ulega poparzeniom.

  • SPF 20 i więcej -> Osoby posiadające bardzo jasną karnację i włosy blond lub rude. Posiadające znaczna ilość piegów. Sama skóra trudno się opala, lecz bardzo szybko ulega poparzeniu.

Jak nakładać krem z filtrem?

Ważne, aby kremy z filtrem nakładać na ciało 20-30 minut przed ekspozycja na słońce. Należy powtarzać tę czynność co 2-3 h oraz za każdym razem po wyjściu z wody.

Ochrona przed promieniowaniem jest bardzo ważna, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wybierajmy odpowiednie produkty dla swoich potrzeb, aby zapewnić skórze bezpieczne opalanie. Szeroki wybór produktów do opalania dostępne w naszym sklepie.


Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Kremy do opalania (75)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: