Problemy z włosami

liczba produktów: 2402
Problemy z włosami

Jakie są problemy z włosami? czytaj

Włosy są naszą wielką ozdobą, a zwłaszcza gdy są zdrowe i zadbane. Niestety borykamy się z różnymi problemami, które sprawiają, że ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Jak sobie z nimi radzić? Dowiedz się, jak pielęgnować włosy i jakich kosmetyków używać!

Włosy przesuszone

Włosy suche są bardziej podatne na rozdwajanie. Końcówki niszczą się, gdy często suszymy włosy, prostujemy czy szarpiemy je przy czesaniu. Mogą też rozdwajać się na skutek zbyt częstego stosowania lakierów, pianek oraz produktów z alkoholem. Ich zdrowiu nie sprzyja chlor, promieniowanie słoneczne, słona woda, klimatyzacja, farbowanie, rozjaśnianie i trwała. Zapobiegać rozdwajaniu końcówek i przesuszaniu włosów możemy przede wszystkim poprzez odpowiednią pielęgnację, unikanie stylizacji włosów z wykorzystaniem wysokiej temperatury oraz szkodliwych zabiegów chemicznych. W celu ich zabezpieczenia warto stosować naturalne olejki i preparaty nawilżające stworzone specjalnie do pielęgnacji końcówek włosów. Niektóre z nich możemy aplikować zarówno na suche, jak i mokre włosy. Niestety, gdy włosy są bardzo zniszczone, nie pozostaje nam nic innego, jak ich skrócenie. Nic lepiej ich nie wzmocni! A gdy już je podetniemy, zaopatrzmy się w chroniące końcówki preparaty i dbajmy o ich pielęgnację.

Włosy przerzedzone i wypadające

To, że włosy wypadają jest normalną sprawą. Jednak gdy znajdujemy je wszędzie, a na szczotce zostaje ich coraz więcej, może to być oznaka, że jest coś nie tak. Do przyczyn nadmiernego wypadania zalicza się nadużywanie prostownicy, lokówki, czy suszarki, zbyt częste farbowanie, uboga w składniki odżywcze dieta, zbyt rzadkie mycie włosów, szarpanie podczas czesania, a także choroby skóry głowy. Żeby temu zapobiec należy przede wszystkim unikać czynników, które mogą powodować wypadanie. Oprócz tego warto stosować maski, odżywki i szampony wzmacniające włosy.

Włosy matowe

W przypadku gdy Twoim włosom brakuje objętości, a dodatkowo są suche i matowe, oznacza to, że należy poddać je głębokiej regeneracji. Przede wszystkim zrezygnujmy z zabiegów, które je niszczą, ale także regularnie stosujmy kosmetyki pielęgnacyjne. Zacznijmy od stosowania szamponu odpowiedniego do rodzaju włosów, odżywki, a raz na tydzień sięgnijmy po maskę lub kurację. Powinny one zawierać działającą nabłyszczająco keratynę, witaminę E, oleje roślinne, a zwłaszcza olej z pestek winogron. Dzięki takim kosmetykom włosy odzyskają naturalny blask.

Włosy z łupieżem i wrażliwa skóra głowy

Aby włosy były zdrowe, ważne jest również odpowiednie dbanie o skórę głowy. W końcu to na niej znajdują się cebulki, z których wyrastają. Łupież to choroba objawiająca się łuszczącymi płatkami skóry osadzającymi się na włosach. Za jego powstawanie odpowiedzialny jest grzyb Malassezia. Jest on obecny we florze skóry głowy zarówno w fazie drożdżakowej i mycelialnej. Rozwija się, gdy gruczoły łojowe wydzielają za dużą ilość łoju. Zaczyna się rozmnażać przez co, powstaje łupież. Kluczowe jest zahamowanie rozwoju tych mikroorganizmów oraz zadbanie o skórę głowy. Do sprzyjających jemu okoliczności należą zaburzenia hormonalne, stres, zła dieta. Mamy wiele produktów działających przeciwgrzybiczo. Są to m.in. szampony zawierające pirytonian cynku. Żeby zapobiec powstawaniu łupieżu należy dokładnie oczyszczać włosy i skórę głowy, a także raz na jakiś czas stosować peeling.

Włosy przetłuszczające się

Twoim częstym problemem jest nadmierne przetłuszczanie się włosów? W tym przypadku przede wszystkim musimy zadbać o skórę głowy i upewnić się, że gruczoły łojowe prawidłowo funkcjonują. Starajmy się nie obciążać włosów. Stosujmy delikatne, naturalne szampony. Zaopatrzmy się również w odżywki i maski o lekkiej konsystencji, które nalezy stosować od samej nasady włosów, aż po końce.

Włosy starzejące się

W pewnym wieku nasze włosy tracą swoją gęstość, zaczynają wypadać, stają się coraz słabsze. Żeby je odmłodzić i zapewnić im zdrowy wygląd, warto stosować maski i odżywki bogate w składniki, takie jak keratyna, koenzym Q10, witamina E, peptydy, naturalne oleje, wyciągi roślinne. Pamiętajmy o ich regularnej aplikacji na włosy.

Włosy mieszane

Włosy mieszane charakteryzują się tym, że przetłuszczają się obficie u nasady, a od połowy długości przesuszają. Ich końcówki puszą się i łamią. Mogą być one efektem zaburzonej pracy hormonów. Czasem jednak włosy stają się mieszane na skutek rozjaśniania lub stylizacji w wykorzystaniem wysokiej temperatury. Żeby ich stan powrócił do normy należy używać szamponów i odżywek, których zadaniem jest unormowanie procesów nadmiernej produkcji łoju.

Włosy zniszczone

Włosy niszczą się na skutek rozmaitych czynników. Mogą stać się suche, łamliwe, matowe. Dzieje się tak, gdy nie stosujemy kosmetyków pielęgnacyjnych, szarpiemy je przy czesaniu, zbyt często farbujemy i rozjaśniamy, nadużywamy prostownicy czy lokówki. Żeby poprawić kondycję włosów należy przede wszystkim dbać o nie przy pomocy silnie działających kuracji oraz masek. Warto również zaprzestać stylizacji z wykorzystaniem wysokiej temperatury.

Włosy puszące się i niezdyscyplinowane

Wiele z nas nie wie, jak radzić sobie z włosami, które puszą się i nie chcą układać. Często jest to wina ich niedostatecznego odżywienia i nawilżenia, dlatego trzeba dostarczyć im niezbędnych składników poprzez stosowanie produktów, takich jak maski czy kuracje. Przydadzą nam się również kosmetyki wygładzające, wpływające korzystnie na ich strukturę.

Włosy poddane działaniu wysokich temperatur

Kiedy często stosujemy prostownicę, lokówkę czy suszarkę, nic dziwnego, że nasze włosy tracą dobrą kondycję. Najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie urządzen emitujących ciepło. Są jednak sytuacje kiedy jednak stylizacja przy użyciu ciepła jest konieczka. Pamiętajmy wówczas o nakładaniu preparatów ochronnych. Występują one w postaci m.in. kremów, mgiełek czy sprayów.

Aby nasze włosy były zdrowe, mocne i lśniące, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w dobre kosmetyki do pielęgnacji, które będą je m.in. nawilżać i odżywiać - ich duży wybór znajdziesz w naszym sklepie. Pomogą one zwalczyć problemy, takie jak suche, zniszczone czy wypadające włosy.
Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Problemy z włosami (2402)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: