Peelingi do twarzy

liczba produktów: 17
Peelingi do twarzy

Jaki peeling do twarzy? czytaj

Aby zapewnić skórze promienny wygląd warto pamiętać o systematycznym stosowaniu peelingu do twarzy. Wybrany z myślą o rodzaju cery doskonale wykona swoje zadanie i sprawi, że skóra będzie wygładzona i pełna blasku.

Jak działa peeling do twarzy?

Peelingi do twarzy to produkty służące do złuszczania martwego naskórka. Obecne w peelingu drobinki (wyjątek stanowią peelingi enzymatyczne) usuwają wierzchnią, zrogowaciałą warstwę skóry, pozostawiając ją w konsekwencji wygładzoną i zdrową. Peeling do twarzy usuwa zanieczyszczenia, wspomaga regenerację oraz odblokowuje pory. A co najważniejsze! Używanie peelingów do twarzy pozwala na lepsze wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych, a tym samym ich mocniejsze działanie. 

Rodzaje peelingów do twarzy

Podstawowymi peelingami do twarzy, które można bezpiecznie stosować w domu są:

  1. Peelingi mechaniczne - usuwają martwy naskórek poprzez mechaniczne złuszczanie komórek skóry twardszymi drobinkami obecnymi w półpłynnej substancji. Polecane osobom ze skórą normalną, tłustą lub mieszaną. Dzielimy je na: drobnoziarniste i gruboziarniste.

  2. Peelingi enzymatyczne - działają na zasadzie rozpuszczania martwego naskórka, nie wymagają działania mechanicznego. Polecane w szczególności osobom zmagającym się z suchą, wrażliwą, naczynkową cerą.

Jak stosować peeling do twarzy?

Peelingi do twarzy powinny być stosowane raz w tygodniu. W innym przypadku może dojść do podrażnienia skóry, a tego przecież nie chcemy. Osoby mające cerę wrażliwą mogą wykonywać peeling nawet rzadziej - raz na dwa tygodnie. Peelingi do twarzy doskonale przygotowują skórę przed wszelkiego rodzaju zabiegami wykonywanymi na twarzy. Jak stosować peeling do twarzy? W przypadku:

  • peelingu mechanicznego - oczyść dokładnie twarz, a następnie nanieś niewielką ilość peelingu na wilgotne dłonie. Wmasuj produkt kolistymi ruchami w twarz, omijając okolice oczu. Następnie spłucz produkt i osusz twarz ręcznikiem. 

  • peelingu enzymatycznego - na oczyszczoną twarz nałóż niewielką ilość kosmetyku i zaczekaj tyle minut, ile wyznaczył producent peelingu. Następnie zmyj produkt z twarzy. 

Po zastosowaniu peelingu nałóż na twarz maseczkę lub krem. Gwarantujemy, że składniki zawarte w tych kosmetykach doskonale się wchłoną. 

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była wygładzona, oczyszczona, a zmarszczki spłycone, stosuj systematycznie peelingi do twarzy. Parę minut w tygodniu z pewnością pozwoli Ci uzyskać zdrową i promienną skórę, a stosowanie maseczek do twarzy czy kremów będzie miało silniejsze działanie. 


Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Peelingi do twarzy (17)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: