Naturalne szampony do włosów

liczba produktów: 337
Naturalne szampony do włosów

Jaki szampon naturalny? czytaj

Coraz częściej na sklepowych półkach możemy zobaczyć kosmetyki nazywane naturalnymi. Czym różnią się one od tych tradycyjnych? Przede wszystkim tym, że są wyprodukowane z substancji pozyskiwanych w naturalny sposób. Jednymi z nich są szampony, które warto stosować, ponieważ nasze włosy mogą być zmęczone chemicznymi składnikami, a tym samym stać się suche i matowe.

Czym charakteryzują się szampony naturalne?

Takie kosmetyki muszą spełniać warunki określane przez światowe organizacje udzielające certyfikaty. Są one praktycznie w całości produkowane na bazie naturalnych składników pozyskiwanych z roślin, minerałów lub zwierząt. Są to m.in. olejki, glinki, wyciągi. Rośliny wykorzystywane do kosmetyków organicznych pochodzą z upraw ekologicznych. Nie są one genetycznie modyfikowane. Takie szampony różnią się od tych tradycyjnych zawierających parabeny, detegenty SLS, które owszem, pomagają oczyścić włosy, jednak mogą naruszać ich strukturę i działać wysuszająco. W szamponach organicznych znajdują się takie składniki jak m.in. aloes, olejek jojoba, olejek lawendowy, rumianek, miód.

Jakie są efekty stosowania szamponów naturalnych?

Szampon naturalny przede wszystkim nie obciąża  włosów zbędnymi substancjami chemicznymi. Dzięki niemu będą one oczyszczone, nawilżone, odżywione, poprawi się ich sprężystość i elastyczność. Zostanie odbudowana ich struktura, a tym samym będą bardziej wytrzymałe na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Szampony naturalne nie wytwarzają takiej ilości piany jak tradycyjne, jednak również potrafią usunąć wszelkie zanieczyszczenia z włosów.

Pielęgnacja za pomocą szamponów naturalnych może bardzo korzystnie wpłynąć na kondycję naszych włosów. Nie zawsze służą im substancje chemiczne zawarte w zwykłych produktach, które na dłuższą metę mogą je przesuszać i osłabiać. Zobacz ofertę naszego sklepu i spróbuj naturalnego sposobu dbania o włosy!


Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Naturalne szampony do włosów (337)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: