Kosmetyki nawilżające włosy

liczba produktów: 1078
Kosmetyki nawilżające włosy

Jak nawilżyć włosy? czytaj

Jeżeli chcemy, aby nasze włosy były zdrowe, mocne gładkie i pełne blasku, koniecznie musimy zadbać o ich nawilżenie. Na skutek różnych czynników, takich jak nieodpowiednia pielęgnacja, zabiegi chemiczne, zła dieta, a nawet warunki atmosferyczne, mogą stać się suche i matowe. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Jakie kosmetyki nawilżające do włosów wybrać?

W przypadku włosów przesuszonych musimy pamiętać o stosowaniu dobranego do rodzaju włosów szamponu, odżywki i maski. Bardzo ważna jest systematyczność stosowania takich produktów. Odżywkę nakładamy po każdym myciu. Maskę warto aplikować 1-2 razy w tygodniu. Działa ona silniej niż odżywka, dlatego nie należy również przesadzać z częstotliwością. Dobrym pomysłem jest wcieranie serum lub naturalnego olejku na końcówki włosów.

Co powinny zawierać kosmetyki nawilżające włosy?

Żeby nasze włosy były nawilżone i pełne życia, musimy używać odpowiednich kosmetyków. Przed zakupem patrzmy na to, co zawierają. Warto zwrócić uwagę na składniki takie jak:

  • aloes – regeneruje cebulki, wzmacnia je, a także świetnie sprawdza się przy suchych i zmęczonych włosach,

  • ceramidy – chronią skórę głowy i włosy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych,

  • gliceryna – ma zdolność do wiązania wody, przez co nawilża i poprawia elastyczność włosów,

  • minerały pochodzenia morskiego – silnie nawilżają,

  • naturalne oleje – nawilżają, chronią przed działaniem promieniowania słonecznego, wygładzają, nadają połysk,

  • pantenol – zapobiega rozdwajaniu końcówek, sprawia, że włosy łatwiej jest rozczesać, regeneruje je, gdy są suche i zniszczone.

W jaki sposób chronić włosy przesuszone?

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę,w jaki sposóbwłosom szkodzi ekspozycja na słońce. W momencie długiej ekspozycji na promieniowanie UV nasze włosy szybko stają się suche, a także tracą swój kolor. Z tego względu latem koniecznie trzeba używać produktów zawierających ochronne filtry przed promieniowaniem UV. Występują one zazwyczaj w postaci sprayów i mgiełek. Na plaży nie zapominajmy o nakryciu głowy! Mokre włosy wystawione na słońce stają się jeszcze bardziej osłabione. Zimą natomiast pamiętajmy o czapce. Mróz również im szkodzi.

Wysuszaniu włosów sprzyjają częste zabiegi, takie jak koloryzacja, rozjaśnianie, a także stosowanie prostownicy, lokówki i urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę. Starajmy się używać ich jak najmniej. Przy farbowanych włosach zwracajmy szczególną uwagę na ich pielęgnację.Odpowiedni dobór produktów wzmacnia je, zapobiega łamaniu, rozdwajaniu i poprawia ich kondycję.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Nawilżenie (1078)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: