Odżywki nawilżające do włosów

liczba produktów: 512
Odżywki nawilżające do włosów

Jaka odżywka do nawilżenia włosów? czytaj

Przesuszone włosy stają się łamliwe i trudne do ułożenia. Doprowadzić do takiego stanu może uboga dieta, czynniki zewnętrzna, a także nieodpowiednia pielęgnacja. Jednak przesuszone kosmyki można uratować. Wystarczy zadbać o prawidłowe nawilżenie, a nasze włosy odzyskają blask, miękkość oraz właściwą strukturę.

Dlaczego włosy potrzebują nawilżenia?

Zapewnienie włosom odpowiedniej wilgotności stanowi podstawę ich pielęgnacji. Brak nawilżenia sprawia, że nasze kosmyki stają się łamliwe i nadmiernie się rozdwajają. Odpowiednio nawilżone włosy odzyskują elastyczność i naturalny blask.

Jakie składniki powinny zawierać odżywki nawilżające?

Dobra odżywka nawilżająca powinna zawierać humektanty, czyli nawilżacze. Najlepiej sprawdzą się:

 • aloes (Aloe Vera),

 • d-panthenol,

 • gliceryna (Glycerin), można kupić w aptece i dodać 2-3 krople do odżywki,

 • kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate),

 • kwas mlekowy (Lactic Acid),

 • mleczan sodu (Sodium Lactate),

 • miód i mleczko pszczele (Mel, Royal Jelly),

 • mocznik w stężeniach do 10% (Urea),

 • żel lniany (Linum usitatissiumum).

Jednak, aby nasze włosy pozostały w dobrym stanie należy zachować równowagę pomiędzy humektantami, proteinami, emolientami i zakwaszaczami w codziennej pielęgnacji.

Jakie działanie mają składniki zawarte w odżywkach nawilżających?

Odżywki nawilżające jak sama nazwa wskazuje powinny być przedewswzystkim odpowiedzialne za prawidłowego nawilżenie włosów. Zobaczmy zatem jakie działanie mają poszczególne składniki zawarte w odżywkach do włosów suchych:

 • Humektanty chłoną wodę w wilgotnym otoczeniu, a w suchym oddają. Niestety gdy stosuje się je same mogą powodować nadmierne puszenie lub przesuszenie włosów. Dlatego najlepiej używać ich w towarzystwie emolientów.

 • Emolienty, np. oleje, parafina, silikony, tworzą film na powierzchni włosów, który pomaga zapobiec utracie wody. Pomaga to chronić kosmyki i nie pozwalają wypuścić wody ani wypuścić jej z włosów.

 • Proteiny, np. jedwab, keratyna, żółtko, to składniki budulcowe oraz nawilżające. Dzieli się je na te o większych cząsteczkach oraz małych, czyli hydrolizowane. Mniejsze wiążą się z włosem i go odbudowują, a duże pozostają na powierzchni i pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie. Jednak bez towarzystwa emolientów mogą prowadzić puszenia i wysuszenia włosów.

 • Zakwaszacze, np. sok z cytryny, ocet, kwas mlekowy, pomagają zamknąć łuski włosów. Co sprawia, że kosmyki stają się gładkie i błyszczące, a także nawilżone. Jednak w zbyt dużych ilościach mogą zaszkodzić włosom.

Jak prawidłowo nakładać odżywkę nawilżającą?

Odżywkę nakładamy tylko na włosy, a omijamy skórę głowy, gdyż może to wywoływać podrażnienie lub prowadzić do łojotoku czy łupieżu. Należy nakładać niewielką ilość odżywki – jej nadmiar może obciążyć włosy, a także utrudnić jej spłukiwanie.

Włosy należy przerzucić do przodu, co ułatwi nałożenie odżywki. Preparat rozprowadzamy powoli i stopniowo na całej długości. Najwięcej odżywki, powinniśmy kłaść na najbardziej zniszczone partie. Jeżeli nasze włosy się plączą, wówczas najlepiej je przeczesywać podczas nakładania kosmetyku.

Odżywkę najlepiej trzymać na głowie, tyle czasu, ile wskazuje informacja na opakowaniu. Dłuższe przetrzymanie nie zaszkodzi naszym włosom, ale też im dodatkowo nie pomoże.

Odpowiednio nawilżone włosy są pełne blasku, miękkie oraz łatwo się układają. Czasami różne czynniki mogą doprowadzić do przesuszenia naszych kosmyków i pogorszyć ich kondycję. Jednak w naszym sklepie znajdziecie odżywki, które zapewnią włosom odpowiedni poziom nawilżenia.

 

 

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Nawilżenie (512)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: