Kosmetyki do włosów przesuszonych

liczba produktów: 913
Kosmetyki do włosów przesuszonych

Jak pielęgnować włosy przesuszone? czytaj

Czy Twoje włosy puszą się, łamią, a końcówki rozdwajają? Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że Twoje włosy są przesuszone. Włosy suche charakteryzują się również tym, że trudno je rozczesać, plączą się, a na dodatek są szorstkie w dotyku. Sprawdź więc jak sobie z nimi radzić.

Po czym poznać, że włosy są suche?

Oprócz wymienionych wyżej czynników, które ewidentnie wskazują na to, że mamy włosy przesuszone możemy wymienić również kilka innych. Włosy suche bardzo dobrze wyglądają po umyciu, natomiast z każdą kolejną godziną tracą blask i zdrowy wygląd. Często są również narażone na uszkodzenia, czy rozdwojenie końcówek, dodatkowo w dotyku włosy te są szorstkie i nieelastyczne. Najczęściej suche włosy posiadają osoby mające kręcone kosmyki.

Jak pielęgnować włosy przesuszone?

Włosy te potrzebują szczególnej pielęgnacji i odpowiednich składników nawilżających. O czym warto pamiętać?

  • Warto ograniczyć do minimum stosowanie urządzeń do stylizacji, a samo rozczesywanie wykonywać przy użyciu odpowiednich szczotek w sposób bardzo delikatny.

  • Włosy po umyciu nie powinny być intensywnie wycierane ręcznikiem, gdyż może to doprowadzić do uszkodzeń ich struktury.

  • Mycie włosów powinno odbywać się przy użyciu delikatnych kosmetyków i chłodnej wody. Warto również w przypadku bardzo suchych włosów stosować metodę OMO (odżywienie - mycie - odżywianie), która w sposób delikatny oczyści włosy i nawilża je.

  • Na wilgotne włosy czy pod koniec stylizacji włosów należy sięgnąć po olejki bądź serum silikonowe, które zabezpieczy końcówki włosów przed uszkodzeniami.

  • Farbuj włosy i rozjaśniaj korzystając z usług fryzjera, który wykona to w sposób profesjonalny zważając na kondycję włosów

  • Korzystaj z gumek do włosów, które nie powodują mikrouszkodzeń i łamania się kosmyków.

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna ze względu na fakt, że bardzo łatwo można doprowadzić suche włosy do zniszczonych. Wybór profesjonalnych kosmetyków to już połowa sukcesu w pielęgnacji suchych włosów. Pamiętaj o kilku zasadach i zadbaj o włosy suche już dzisiaj korzystając z kosmetyków dostępnych w naszym sklepie.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy przesuszone (913)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: