Kosmetyki do włosów starzejących się

liczba produktów: 43
Kosmetyki do włosów starzejących się

Jak pielęgnować włosy starzejące się? czytaj

Włosy starzejące się to te, które tracą swoją gęstość, elastyczność, a ich wzrost nie odpowiada średniemu wzrostowi włosów w ciągu miesiąca. Najważniejsze informacje dotyczące włosów starzejących się znajdziecie w tym poradniku.

Włosy starzejące - jak je rozpoznać?

Włosy starzejące stają się kruche, łamliwe, suche, przerzedzone, mają tendencję do puszenia się oraz rozdwojenia końcówek. Włos nie rośnie również tak zdrowy i lśniący jak niegdyś ze względu na wolniejszy podział komórek we włosie.

Dlaczego włosy się starzeją?

Przyczyn starzenia się włosów  jest wiele. Jedną z nich może być stres, który powoduje wydzielanie się wolnych rodników oraz innych cząsteczek, które osłabiają strukturę włosów. Dodatkowo zmniejszenie się wydzielania kolagenu wpływa na to w jakiej kondycji są nasze włosy. Warto zatem stosować produkty bogate w kolagen, koenzym Q10, które przywrócą włosom zdrowy wygląd. Często wpływ na starzenie się włosów mają zaburzenia hormonalne, promieniowanie UV, wieloletnie zabiegi takie jak trwała ondulacja, rozjaśnianie, prostowanie itp.

Jak dbać o starzejące się włosy?

Włosy starzejące się wymagają pielęgnacji bogatej w składniki wzmacniające włosy takie jak koenzym Q10, witamina E, keratyna, aminokwasy czy olejki. Ponadto warto, aby w produktach pielęgnacyjnych nie zabrakło hydrolizatu kolagenu, peptydów czy ekstraktów roślinnych, które również wpływają korzystnie na kondycję włosów starzejących się. W trakcie mycia włosów nie zapominaj o kilkuminutowym masażu skóry głowy, który wzmacnia cebulki i poprawia ukrwienie skóry głowy. Do spłukiwania kosmetyków z włosów stosuj letnią wodę.

Czy siwienie włosów jest oznaką starzejących się włosów?

Włosy siwiejące tracą swoją aktywność melanocytów, a co za tym idzie włos staje się przeźroczysty, gdyż traci swój barwnik. Warto wiedzieć, że włosy, które zmieniają swoją naturalną barwę na kolor siwy, zmieniają również swoją strukturę.  W efekcie włosy, które kiedyś łatwo poddawały  się stylizacji, teraz mogą okazać się sztywne i trudne do ułożenia. Nie jest to jednak jednoznaczna oznaka starzejących się włosów lecz warto stosować kosmetyki bogate w koenzym Q10, kolagen, keratynę dla wzmocnienia i uelastycznienia siwych włosów.

Włosy starzejące się nie powinny być kojarzone wyłącznie z wiekiem osoby posiadającej ten rodzaj włosów, gdyż wpływ na nie ma wiel czynników. Warto znać zasady pielęgnacji i wybieraj odpowiednie kosmetyki, aby zapewnić im wszystko czego potrzebują. Kosmetyki do włosów dojrzałych bogate w koenzym Q10 i wiele innych składników znajdziecie w naszym sklepie.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy starzejące się (43)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: