Kosmetyki do włosów mieszanych

liczba produktów: 30
Kosmetyki do włosów mieszanych

Jak pielęgnować włosy mieszane? czytaj

Co charakteryzuje włosy mieszane? Włosy mieszane to te, które najczęściej są długie i głównym ich problemem jest przetłuszczanie się u nasady przy jednoczesnym przesuszeniu końców włosów. Dwa skrajne rodzaje włosów na jednej głowie? Zobacz jak sobie z tym radzić.

Jakie są przyczyny włosów mieszanych?

Pierwsza myśl jaka nasuwa się każdemu kto myśli o przyczynach występowania włosów mieszanych są zaburzenia hormonalne. Często jednak przyczyną jest nadmierna dbałość o ładny wygląd. Chcąc na co dzień zachwycać pięknymi włosami suszymy je, prostujemy, kręcimy, rozjaśniamy, farbujemy. Z biegiem lat każdy ten zabieg wykonywany nieumiejętnie i bez zastosowania produktów ochronnych prowadzi do wysuszenie włosów na długości. Wpływ gorącego powietrza suszarki wpływa również na przesuszenie skóry głowy, która broniąc się produkuje więcej sebum. Jeśli dodatkowo włosy mają tendencję do przetłuszczania się, a przez wiele lat są przez nas nieumiejętnie pielęgnowane efekt włosów mieszanych gwarantowany.

Jak pielęgnować włosy mieszane?

Najważniejsza zasada jaka powinna kierować każdą osobą mającą włosy mieszane brzmi: “Szampon wybieraj do skóry głowy, a odżywkę do włosów”. Tak więc wybierając szampon do włosów szukaj tego, który oczyści skórę głowy i przeciwdziała wydzielaniu się sebum. Szampon do włosów mieszanych powinien być jednak na tyle delikatny, aby nie powodować podrażnień skóry głowy, które mogą doprowadzić do zwiększonego wydzielania sebum. Odżywkę natomiast wybieraj zawsze zgodnie z potrzebą włosów, najczęściej będzie to odżywka nawilżająca bądź delikatnie odżywcza. Odżywka powinna być stosowana tylko i wyłącznie na włosy omijając skórę głowy. Warto również siegać po kurację maską do włosow minimum raz w tygodniu co dodatkowo zapewni końcówkom włosów wspaniałą regenerację.

Stylizacja włosów mieszanych

Jedną z głównych przyczyn występowania włosów mieszanych jest nadmierne stosowanie urządzeń do stylizacji, które przez długi okres czasu wysuszały włosy. Jeśli więc jest to możliwe zminimalizujemy stosowanie suszarki, prostownicy czy lokówki. . Jeśli już koniecznie musisz użyć suszarki  warto stosować chłodny nawiew powietrza. Wybierając produkty do stylizacji szukaj tych, które na początku składu nie zawierają alkoholi, gdyż ich duża ilość w produktach może wysuszać dodatkowo włosy.

Czy peeling wpływa korzystnie na kondycję włosów mieszanych?

Wykonywanie peelingu skóry głowy raz na dwa tygodnie polecane jest każdemu. Peeling usuwa nadmiar brudu i sebum, którego nie jesteśmy w stanie usunąć szamponem do włosów. Dodatkowo poprawia ukrwienie co korzystnie wpływa na skórę głowy i włosy.

Włosy mieszane wymagają szczególnej pielęgnacji opartej na równowadze, która nie powoduje obciążenia włosów, ani ich przesuszenia. Warto zatem stosować produkty profesjonalne, które ułatwią utrzymanie balansu między skórą głowy, a włosami. Produkty, które ułatwią Wam to zadanie dostępne są w naszym sklepie.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy mieszane (30)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: