Produkty do wszystkich typów włosów

liczba produktów: 794
Produkty do wszystkich typów włosów

Jak rozpoznać swój typ włosów? czytaj

Właściwa pielęgnacja włosów powinna rozpocząć się od określenia typu włosów, aby dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. To jakie włosy mamy i jakie składniki zastosujemy ma wielkie znaczenie w ich kondycji i pięknym wyglądzie. Świat fryzjerski zna wiele podziałów typów włosów. System Fia dzieli włosy ze względu na skręt, grubość i objętość. A. Walker dzieli włosy na proste, falowane i kręcone.

Jak rozpoznać rodzaj włosów?

Może się wydawać, że tyle ile ludzi na świecie tyle jest typów włosów. Nic bardziej mylnego. Podstawowy podział typów włosów rozróżnia 3 główne grupy. . Pozostałe rodzaje to odchylenia będące następstwem np. nieprawidłowej pielęgnacji, stresu, zaburzeń hormonalnych czy innych w podstawowych trzech typach włosów.

Włosy normalne - ich główną cechą jest fakt, że nie sprawiają trudności w codziennej pielęgnacji. Dobrze się układają, nie przetłuszczają się, nie rozdwajają, są lekkie i puszyste. Doskonale akceptują wszelkie zabiegi wykonywane zarówno w salonie fryzjerskim jak i w domu. Nie wymagają codziennego mycia, a do ich pielęgnacji wystarczy delikatny szampon i nawilżająca odżywka. Generalnie włosy normalne byłyby idealne gdyby nie fakt, że często występują one u dzieci, a z biegiem lat następuje od nich odstępstwo. Często bowiem pojawiają się w przypadku włosów normalnych suche końce oraz przetłuszczająca się nasada głowy. Co za tym idzie włosy nie są już normalne lecz możemy je określić jako mieszane.

Włosy suche - to kolejny typ włosów, który jest częściej spotykany niż włosy normalne. Włosy suche jak sama nazwa wskazuje cierpią na brak składników nawilżających. Równowaga może być zaburzona poprzez zbyt małe wydzielanie sebum bądź nieprawidłową pielęgnację czy zbyt intensywną stylizację włosów. Włosy te są szorstkie w dotyku, brak im połysku, posiadają większą możliwość na łamliwość czy kruszenie. Sprawiają również trudności w ułożeniu. Włosy te potrzebują szczególnej pielęgnacji kosmetykami o działaniu nawilżającym.

Włosy przetłuszczające się - najtrudniejszy typ włosów zarówno w pielęgnacji jak i stylizacji. Włosy przetłuszczające się charakteryzują się nadmiernym wydzielaniem sebum co prowadzi do utraty elastyczności i puszystości. Kilka chwil po umyciu stają się ciężkie i cienkie co powoduje dyskomfort dla osoby je posiadające..

Sprawdź jaki masz rodzaj włosów!

Najlepszym, najprostszym i najczęściej polecanym testem na typ włosów jest test obserwatorski, który polega na obserwacji właściwości i wyglądu włosów. Oceny stanu włosów dokonuje się według oceny poszczególnych elementów:

  • jakość włosów: suche, tłuste, lśniące (nie tłuste), lśniące (tłuste), bez połysku, gąbczasto-porowate, łamliwe, kruche, miękkie - łatwe do układania, miękkie – trudne do układania, normalnie sztywne, twarde i suche

  • średnica: grube, normalne, cienkie

  • gęstość: bardzo gęste, gęstość przeciętna, rzadkie

  • sprężystość i elastyczność: bardzo dobra, zadowalająca, brak uszkodzenia włosów: kruche, łamliwe, przesuszone, porowate, rozdwojone końcówki, uszkodzone łuski

  • skręt włosa: gładkie, lekko skręcone, mocno skręcone, loki, kędzierzawe

  • skóra głowy: sucha, normalna, tłusta, podrażniona lub zaczerwieniona

  • wcześniejsze zabiegi: włosy naturalne, farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja, pasemka

  • rodzaje włosów: grube, gęste, proste, cienkie, delikatne, rzadkie, kędzierzawe, lokowane, delikatne, zniszczone, miękkie, falujące

 

Test ten powinno się wykonać w salonie fryzjerskim przez doświadczonego fryzjera lecz w warunkach domowych również chociaż po części jesteśmy w stanie określić jaki rodzaj włosów mamy. W końcu kto jak nie my zna się i najlepiej rozumie swoje włosy.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Do wszystkich rodzajów (794)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: