Kosmetyki do włosów cienkich i delikatnych

liczba produktów: 611
Kosmetyki do włosów cienkich i delikatnych

Jakie kosmetyki do włosów cienkich i delikatnych? czytaj

Lekkie, delikatne, kruche to kilka cech charakteryzujących włosy cienkie. Na grubość włosów nie mamy wpływu, gdyż jest uwarunkowana genetycznie. Osoby mające cienkie włosy muszą poświęcić im więcej czasu w trakcie pielęgnacji oraz stylizacji, aby odbić je od nasady, a tym samym nadać im większej objętości.

Jakie kosmetyki do cienkich włosów?

Wybierając kosmetyki do włosów cienkich zwracaj uwagę, aby zwiększały one ich objętość. Bez względu na to czy myjesz włosy codziennie, czy co kilka dni wybieraj produkty typu volume. Produkty te nie tylko odbijają włosy od nasady, dodają objętości na całej ich długości, ale jednocześnie nadadzą włosom puszystości i lekkości. W przypadku włosów cienkich powinniśmy sięgać po odżywki do spłukiwania bądź lekkie odżywki bez spłukiwania np. w spray’u. Obowiązkowo raz w tygodniu sięgajmy po maskę do włosów cienkich, która zapewnia włosom niezbędną ilość składników odżywczych dla ich zdrowego wyglądu. Każda stylizacja powinna być wzbogacona odpowiednimi kosmetykami, które odbijają włosy od nasady jak np. pianki czy mgiełki dodające objętości. W przypadku włosów cienkich bardzo ważny jest umiar w stosowaniu produktów do włosów, ponieważ włosy te są na tyle delikatne, że łatwo je obciążyć.

W jaki sposób modelować cienkie włosy?

W przypadku delikatnych i cienkich włosów warto modelować włosy przy użyciu suszarki z dyfuzorem, która doda włosom objętości. Modelowanie włosów cienkich powinno być wzmocnione stosowaniem odpowiednich środków do stylizacji, które pomogą dodać włosom objętości. Można również suszyć włosy z głową skierowaną w dół co również gwarantuje im większe odbicie od nasady. Pomocna może okazać się również gruba szczotka modelująca włosy lub wałki.

Jaki wybrać kolor do cienkich włosów?

Koloryzacja w przypadku włosów cienkich odgrywa znaczącą rolę. Włosy te nie powinny być farbowane na ciemne odcienie, ponieważ występuje znaczący kontrast między skórą głowy, a włosami co dodatkowo podkreśla cienkie włosy. Należy również uważać z rozjaśnianiem czy bardzo jasnymi blondami, które mogą dodatkowo osłabić delikatne włosy.

Jaka fryzura do włosów cienkich?

Idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających włosy cienkie i delikatne są krótkie fryzury oraz te, z których możemy wykonać “nieład na głowie”. Zarówno włosy krótkie i półdługie szybko wystylizujesz używając tylko swoich palców oraz produktu do stylizacji. Nałóż kosmetyk, zmierzw palcami włosy i fryzura gotowa! Doskonale na włosach cienkich sprawdzają się również wszystkie fryzury asymetryczne, loki oraz klasyczny bob.

Włosy cienkie, a skóra głowy

Włosy cienkie należy regenerować również od ich nasady. Warto zatem w trakcie każdego mycia włosów wykonać masaż skóry głowy, który pobudzi mikrokrążenie. Zapewni to włosom cienkim ich wzmocnienie oraz głębszą penetrację składników odżywczych z produktów.

Włosy cienkie najczęściej kojarzą się z przyklapniętą fryzurą, której brakuje objętości. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom możesz raz na zawsze zapomnieć o smętnie zwisających włosach. Sprawdź naszą ofertę i zobacz jak niewiele potrzeba, aby uzyskać większą objętość włosów.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy cienkie i delikatne (611)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: