Kosmetyki organiczne

liczba produktów: 197
Kosmetyki organiczne

Jakie kosmetyki organiczne? czytaj

Naturalna pielęgnacja zdobywa coraz większą popularność. Wiele osób przestawia się na stosowanie kosmetyków bogatych w składniki roślinne czy mineralne, ponieważ zauważają po nich lepsze efekty. Chcesz spróbować takiej metody dbania o skórę, ciało czy włosy? Dowiedz się więcej o kosmetykach organicznych.

Czym różnią się kosmetyki naturalne od organicznych?

Kosmetyki naturalne zawierają składniki mineralne, a także zwierzęce, jeśli ich produkcja odbyła się bez szkody dla nich. W ich składzie mogą się znaleźć także składniki pochodzenia syntetycznego. Natomiast kosmetyki organiczne muszą być co najmniej w 95 procentach wyprodukowane ze składników pochodzenia organicznego pochodzącego kontrolowanych upraw ekologicznych. Dodatkowo, 20% całego kosmetyku musi mieć pochodzenie organiczne. Nie podlegają one genetycznej modyfikacji oraz są wytwarzane bez sztucznych nawozów i pestycydów. 

Jakie składniki zawierają kosmetyki organiczne?

Kosmetyki organiczne zawierają substancje aktywne m.in. ekstrakty z roślin i naturalne oleje. Są one nieprzetworzone i pozyskiwane bez użycia chemii. Oleje tworzą na skórze warstwę ochronną, dzięki której jest ona nawilżona i może swobodnie oddychać. W ich składzie znajdują się także emulgatory pochodzenia roślinnego. Ich zadaniem jest połączenie fazy olejowej i wodnej. Kosmetyki organiczne zawierają konserwanty, które zapobiegają rozwojowi szkodliwych bakterii czy grzybów. Są one łagodne, bezpieczne i nie szkodzą naszej skórze. Piękny zapach kosmetyków zawdzięczamy naturalnym olejkom eterycznym oraz wyciągom z roślin i owoców. Wszystkie składniki dozwolone i niedozwolone przy produkcji kosmetyków organicznych określone są w dokumencie COSMOS.

Czy kosmetyki organiczne są skuteczne?

Producenci takich kosmetyków przykładają dużą wagę do tego, aby były wysokiej jakości. Zostają one poddawane kontrolom organizacji certyfikujących, dzięki czemu nie znajdują się w nich żadne szkodliwe substancje. Ich stosowanie to nie tylko korzyści dla naszego zdrowia, ale również środowiska.

Włączenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków organicznych może doskonale wpłynąć na naszą cerę, skórę głowy czy ciało. Warto spróbować czy ich stosowanie przynosi u nas pozytywne rezultaty. W naszym sklepie mamy wiele kosmetyków bogatych w naturalne ekstrakty czy olejki – zachęcamy do przejrzenia oferty i wybrania czegoś dla siebie!Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Kosmetyki organiczne (197)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: