Kosmetyki Davines – ponadczasowe piękno prosto z Włoch

Kosmetyki Davines to hit ogólnoświatowych salonów fryzjerskich. Już teraz możesz mieć je w swoim domu i dbać o włosy jak profesjonalista. Naturalne, ekologiczne kosmetyki Davines pokochali nie tylko styliści, ale konsumenci na całym świecie. Zanuż się chwilę we włoskim miasteczku i poznaj filozofię marki oraz jej  kosmetyki. Kosmetyki Davines jeszcze nigdy nie były tak blisko Ciebie.

Kosmetyki Davines i filozofia firmy

davines

Źródło: www.honeybellingham.com

Grupa Davines została założona w 1983 roku w Parmie przez rodzinę Bollati. Rozpoczęli działalność jako laboratorium badawcze produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry. Preparaty, które tworzyli dedykowane były dla renomowanych firm kosmetycznych z całego świata. Po 10 latach postanowili stworzyć produkty własnej marki i tak właśnie powstała marka Davines. Od samego początku ich celem było tworzenie produktów wysokiej jakości połączone z nieustannym dbaniem o środowisko naturalne. Dlatego kładą duży nacisk na ekologiczny aspekt produkcji, aby żyć w zgodzie z naturą.

Eko-Davines

Ekologiczne projekty, w których biorą udział są dobrym wzorem do naśladowania. Jednym z nich jest pozyskiwanie i wykorzystywanie energii odnawialnej we Włoszech. Współpracują z firmą LifeGate, która pozyskuje energię ze słońca, wiatru, wody oraz ziemi. Dzięki temu przy produkcji kosmetyków nie wytwarza się CO2, a co za tym idzie nie zanieczyszcza się powietrza. Marka Davines wykorzystuje wyłącznie odnawialne źródła energii. Nie starają się być największą firmą na świecie ’’ ale dzięki zaangażowaniu wszystkich najpiękniejszą i najbardziej etyczną’’, zapewnił Davide Bollati, prezes Davines – na spotkaniu w 2006 roku, na którym została przekazana pracownikom Carta Etica.’’

Źródło: http://www.davines.com/pl/about-davines/carta-etica

Aby przybliżyć działalność marki  obejrzyjcie filmik i przekonajcie się sami!

Źródło: https://vimeo.com/97316051

Bogini Aurora według ambasadora Angelo Seminara

Od 2011 roku znany na całym świecie stylista fryzur Angelo Seminara został dyrektorem artystycznym marki Davines. Jego kunszt i zaangażowanie w pracę pozwala na tworzenie kosmetyków, które są zgodne z naturalnym pięknem. Dla Angelo Seminara, kobieta jest boginią. Dlatego inspiracją podczas tegorocznej kolekcji Goldness, była bogini Aurora, której oddaje cześć. Postanowił użyć ciepłych odcieni. Kierując się zasadą, że we wszystkich epokach i kulturach kolor złoty był związany z bóstwem i świętością.

Angelo-Seminara-at-work-4

Źródło: www.hairromance.com

Przy tworzeniu kolekcji Goldness Angelo Seminara używał olejku OI OIL, aby uzyskać  miękkość i połysk. Wykorzystał również sól morską z linii do stylizacji More Inside, dzięki której nadał włosom naturalny wygląd. Natomiast nabłyszczająca mgiełką Shimmering Mist podkreślił cięcie oraz wydobył kolorystyczny kontrast. Angelo Seminara do codziennej pielęgnacji włosów koloryzowanych proponuje serię kosmetyków MINU z linii Essential Haircare.

Źródło:www.hairtrendy.pl/articlesView,717,angelo-seminara-dla-davines—goldess,PL

kosmetyki davinesFoto: biancanevemakeup.blogspot.com

Kosmetyki Davines – poznaj je!

Marka Davines od samego początku istnienia wytwarza bezpieczne produkty o najwyższej jakości, korzystając z naturalnych składników takich jak ekstrakt z opuncji figowej czy szpinaku. Przy tym kwestia ochrony środowiska naturalnego jest dla marki jedną z najważniejszych – korzysta więc ona tylko z odnawialnych źródeł energii, a każde z opakowań szamponów czy odżywek można ponownie wykorzystać, także jako pojemniki na żywność.

Waga jaką przywiązuje Davines do prostoty i harmonii przejawia się także w designie opakowań kosmetyków. Kosmetyki Davines przykuwają uwagę nie krzykliwymi, kolorowymi pojemnikami ale minimalistycznymi, przezroczystymi buteleczkami.

kosmetyki davinesfoto: dicarlosalon.com

Gama produktów Davines obejmuje :

1. Kosmetyki pielęgnacyjne do włosów – szampony, odżywki, maski:

 • Dede – delikatnie oczyszczanie dla włosów cienkich
 • Love curl – podkreślające skręt włosów
 • Love smooth – wygładzające do włosów falowanych
 • Melu – odżywcze zapobiegające łamaniu się włosów
 • Minu – rozświetlające dla włosów farbowanych
 • Momo – nawilżające do włosów suchych
 • Nounou – wzmacniające dla osłabionych włosów (wcześniej seria dla włosów farbowanych)
 • OI – z olejkami do każdego rodzaju włosów
 • Solu – odświeżające dla każdego rodzaju włosów
 • Volu – dodające objętości włosom cienkim

kosmetyki davinesfoto:thorps.org

2. More Inside – Kosmetyki do stylizacji włosów, m.in.:

 • Pianki, lakiery, spraye nabłyszczające do włosów
 • Sól morska
 • Fluid wygładzający
 • Serum do włosów kręconych
 • Żele modelujące
 • Gumy, woski, glinki i inne.

3. Alchemic – szampony i odżywki podkreślające kolor włosów farbowanych lub naturalnych

estyl_2014_08_19_v02_banner_2_bez_napisow

Zobacz kosmetyki Davines w sklepie Estyl.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *