Kosmetyki do włosów przetłuszczających się

liczba produktów: 81
Kosmetyki do włosów przetłuszczających się

Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się? czytaj

Twoje włosy nie mają objętości przy skórze głowy, są oklapnięte, a czasem tworzą się na nich strączki co powoduje, że musisz je codziennie myć? To znak, że włosy się przetłuszczają! Włosy tłuste dodatkowo błyszczą się przy skórze głowy, czasem mają tendencję do sklejania przy jednoczesnych suchych końcówkach. Jest to problem występujący u wielu ludzi. Na szczęście rynek fryzjerski zapewnia profesjonalną pielęgnację włosów tłustych niwelując problem z nadmiernym wydzielaniem się sebum raz na zawsze. Kosmetyki, kosmetykami, ale sprawdź również jakich błędów nie popełniać.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Na skórze głowy znajdują się gruczoły łojowe, które wydzielają sebum. Ilość jaka została przez nie wydzielona zależy od wielu czynników - uwarunkowań genetycznych, złej pielęgnacji, zaburzeń hormonalnych, nieprawidłowej diety czy niedokładnego oczyszczania skóry głowy. Warto więc zastanowić się nad przyczyną przetłuszczania włosów, a w razie długotrwałych problemów skonsultować się z dermatologiem.

Jak radzić sobie z przetłuszczaniem się włosów?

Podstawą jest prawidłowa pielęgnacja włosów tłustych oparta na stosowaniu kosmetyków przeznaczonych do tego rodzaju włosów. Dodatkowo należy pamiętać o kilku zasadach:

  • Myj włosy zawsze letnią lub chłodną wodą.

  • Jeśli Twoje włosy są tłuste tylko u nasady zastosuj szampon do włosów tłustych u skóry głowy, a na długości zastosuj szampon odpowiedni do rodzaju włosów np. nawilżający jeśli końcówki są przesuszone .

  • Przytrzymaj szampon na włosach kilka minut, aby zwiększyć jego działanie.

  • Nie pocieraj zbyt mocno skóry głowy, gdyż może to doprowadzić do zwiększenia wydzielania sebum.

  • Wybieraj odżywki o lekkiej konsystencji i aplikuj je tylko na długość włosów omijając nasadę.

  • Mokrych włosów nie związuj w kucyk bądź koczek, gdyż w ten sposób przenosisz sebum na całą długość włosów.

  • Stosuj suchy szampon w celu szybkiego odświeżenia włosów.

Jak stylizować włosy tłuste?

Włosy przetłuszczające się powinniśmy stylizować przy użyciu suszarki z chłodnym nawiewem. Ciepłe powietrze może powodować zwiększone wydzielanie sebum, a co za tym idzie nie zaleca się w trakcie codziennej stylizacji stosować urządzeń emitujących ciepło takich jak lokówka czy prostownica. Warto również ograniczyć do minimum kosmetyki do stylizacji, gdyż mogą powodować obciążenie włosów. Doskonale sprawdzają się jednak pianki dodające objętości.

Nadmierna produkcja łoju może doprowadzić do wypadania włosów, osłabienia cebulek czy stanów zapalnych skóry. Warto zatem zadbać o prawidłową pielęgnację włosów tłustych, aby przeciwdziałać ewentualnym wystąpieniem skutków ubocznych. Stosują profesjonalne kosmetyki dostępne w naszym sklepie Twoje włosy codziennie będą wyglądały świeżo i zdrowo.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy przetłuszczające się (81)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: