Kuracje do włosów przetłuszczających się

liczba produktów: 5
Kuracje do włosów przetłuszczających się

Jaka kuracja do włosów przetłuszczających się? czytaj

Włosy przetłuszczają się wtedy, gdy znajdujące się na skórze głowy gruczoły łojowe pracują zbyt intensywnie. Szybko tracą swoją świeżość i trzeba je myć nawet codziennie. Mogą się przetłuszczać na całej długości lub przy włosach mieszanych – u nasady, pozostawiając suche końce. Jak o nie dbać? Co zrobić, aby przez dłuższy czas wyglądały dobrze? Spróbuj zacząć stosować kuracje.

Co sprzyja przetłuszczaniu się włosów?

Przetłuszczanie się włosów związane jest z nadmierną produkcją sebum. Czasem gruczoły łojowe wydzielają więcej tej substancji. Może być to spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, okresem dojrzewania, strukturą włosa (przy cienkich, gruczołów łojowych jest więcej). Jest ono skutkiem problemów, takich jak łupież, a także nieprawidłowej pielęgnacji, zbyt rzadkiego lub wręcz przeciwnie częstego mycia włosów, stosowania na nie gorącej wody, zaniedbywanie skóry głowy. Włosy przetłuszczają się częściej, gdy jest wysoka temperatura, pod wpływem nakryć głowy ze sztucznych materiałów.

Jakie kuracje stosować do włosów przetłuszczających się?

Kuracje powinny regulować pracę gruczołów łojowych. Składnikiem, który w tym pomoże jest pokrzywa, która dodatkowo wzmacnia cebulki i chroni włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na włosy przetłuszczające się dobrze działa również biała glinka, rozmaryn, mięta, aloes. Szukajmy produktów o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Ekstrakty w kosodrzewiny i maliny arktycznej pomogą prawidłowo działać gruczołom łojowym. Unikajmy kuracji o bardzo ciężkich i gęstych konsystencjach. Wybierajmy produkty, które przeznaczone są dla włosów przetłuszczających się.

Jak często stosować kuracje na włosy przetłuszczające się?

Musimy stosować się do zaleceń producenta, jednak zazwyczaj nakłada się je 1-2 razy w tygodniu, ponieważ ich skład jest silnie skoncentrowany. Kuracje mogą mieć różne postaci: olejków, ampułek, kremów, toników.

Przywróć włosom piękny i zadbany wygląd dzięki kuracjom. Ich duży wybór znajdziesz w naszym sklepie – zachęcamy do przejrzenia oferty!


Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy przetłuszczające się (5)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: