Odżywki do włosów przetłuszczających się

liczba produktów: 2
Odżywki do włosów przetłuszczających się

Jaka odżywka do włosów przetłuszczających się? czytaj

Stosowanie odżywek do włosów było od zawsze Twoim rytuałem? Jednak odkąd masz tendencję do przetłuszczania się włosów boisz się cokolwiek na nie nakładać? Włosy przetłuszczające się wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Na nią składa się również stosowanie odżywki do włosów. Lekka, nie obciąży włosów u nasady, a zadba o nich na długości i końcach. Zobacz czego unikać i jak wybrać odżywkę do włosów przetłuszczających się.

Jakie odżywki wybierać do włosów przetłuszczających się?

Tak jak w przypadku szamponów należy wybierać odżywki o lekkiej konsystencji. Wystrzegajcie się odżywek gęstych, o ciężkiej konsystencji czy tych przeznaczonych do włosów suchych bądź zniszczonych. Nie polecamy również stosowania odżywek bez spłukiwania, które mogą obciążyć włosy. Doskonale sprawdzają się więc odżywki do włosów cienkich delikatnych. Dzięki temu, że zwiększają objętość włosów delikatnie wysuszają ich nasadę. Są więc lekkie, a dodatkowo w składzie zawierają wiele cennych składników jak witaminy B5 i H oraz ekstrakty z owoców.

Jak nakładać odżywki na włosy przetłuszczające się?

Włosy przetłuszczające się są bardzo obciążone u nasady. Każdy dodatkowy produkt może spotęgować ten efekt. Staraj się więc nie nakładać odżywek do włosów u ich nasady, a jedynie na same włosy. Najlepiej od połowy ich długości. Również zwróć uwagę na to, aby ilość kosmetyku nie była zbyt duża. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

Co zyskamy stosując odżywki do włosów przetłuszczających się?

Odżywki stosujemy na włosy i tam zobaczymy efekty ich działania. Po stosowaniu nawet lekkich odzywek przeznaczonych do włosów przetłuszczających się zyskamy łatwiejsze rozczesywanie włosów oraz zapobiegniemy ich plątaniu.

Czy możemy nakładać odżywkę na przetłuszczającą się skórę głowy?

Oczywiście, że tak jeśli mówimy o odżywkach dedykowanych włosom przetłuszczającym się. Ten rodzaj odżywek ma odświeżyć włosy, a tym samym delikatnie je nawilżyć, odżywić i zregenerować. Jeśli jednak Twoje włosy wymagają zastosowania mocniejszej odżywki, a nie wyobrażasz sobie nakładać odżywkę tylko od wysokości ucha zastosuj u nasady ziołowe płukanki. Od lat wiadomo, że zioła są dobre na wszystko. Oczywiście odpowiednio dobrane. W przypadku włosów przetłuszczających się pomoże napar z pokrzywy, skrzypu, mięty, mydlnicy lekarskiej czy brzozy.

"Włosy z tendencją do przetłuszczania się są zazwyczaj słabe i cienkie, dlatego niekorzystne dla nich jest stosowanie obciążających je kosmetyków. Takie włosy potrzebują delikatnych preparatów, które sprawią, że włosy będą lekkie i błyszczące. Najkorzystniejszy wpływ mają kosmetyki zawierające jak najwięcej naturalnych składników" - podkreśla Agnieszka Obstawska - trycholog i stylista fryzur. (źródło:dailytips.pl) Na rynku jest wiele odżywek przeznaczonych do włosów przetłuszczających się, które z pewnością nie obciążą włosów. Jeśli jednak Twoje włosy potrzebują mocniejszej regeneracji czy nawilżenia zastosuj odżywkę odpowiednią do włosów. Pamiętaj tylko o prawidłowej aplikacji produktu. W naszym sklepie znajdziecie zarówno odżywki dedykowane włosom przetłuszczającym się jak również naturalne, lekkim składzie po które również możecie sięgnąć.


Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy przetłuszczające się (2)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: