Kosmetyki do włosów zniszczonych

liczba produktów: 1004
Kosmetyki do włosów zniszczonych

Jak pielęgnować włosy zniszczone? czytaj

Na to czy mamy włosy zniszczone ma wpływ wiele czynników - prostowanie, rozjaśnianie czy ekstremalne stylizacje. Włosy te są suche, kruche, łamliwe, często puszą się oraz są podatne na uszkodzenia. W tym poradniku przedstawimy kilka porad jak radzić sobie ze zniszczonymi włosami.

Jakie są przyczyny uszkodzenia włosów??

Na włosy zniszczone ma wpływ wiele czynników. To w jaki sposób pielęgnujemy je na co dzień rzutuje na to  w jakiej są one kondycji. Bardzo duży wpływ na strukturę włosów mają czynniki chemiczne. Stosowanie rozjaśniania czy trwałej ondulacji może doprowadzić do ubytku nawet 80% keratyny co powoduje znaczne osłabienie włosów. Nieprawidłowe czesanie, szczotkowanie, modelowanie oraz nadużywanie urządzeń grzewczych może prowadzić do uszkodzeń w strukturze włosów prowadząc do ich łamliwości. Niekorzystny wpływ na nasze włosy ma również promieniowanie słoneczne, które prowadzi do tego, że włosy stają się szorstkie i matowe, dlatego tak ważna jest ochrona włosów w okresie letnim.

Jak postępować gdy włosy są zniszczone?

Na początku powinniśmy określić przyczynę, która spowodowała, że włosy stały się zniszczone. Częste farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie, a może pójście spać z mokrymi włosami? Wszystkie te czynniki mają negatywny wpływ na nasze włosy. Jeśli już problem zostanie określony to podejmijcie ryzyko walki z nim. W jaki sposób?

  • Wyeliminuj przyczynę, która niszczy Twoje włosy.  Szybko zobaczysz pozytywne efekty na włosach. W innym wypadku będą one osłabione, łamliwe i kruche.

  • Kolejnym krokiem jest podcięcie rozdwojonych końcówek, aby wzmocnić włosy i nadać im tym samym zdrowego wyglądu.

  • Następnym ważnym elementem jest zmiana techniki mycia włosów. Włosy zniszczone powinniśmy traktować w sposób bardzo delikatny, aby nie doprowadzić do mikrouszkodzeń włosa. W momencie mycia włosów warto wykonywać masaż skóry głowy, zaś samo mycie wykonywać w sposób delikatny.

  • Ostatnim i najważniejszym punktem jest odżywienie i regeneracja. Stosowanie odżywek, masek, kuracji, które regenerują włosy to nasza codzienność w walce ze zniszczonymi włosami. Tylko dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom zapewnimy włosom odpowiednie składniki, które wzmacniają włosy od nasady, aż po same końce.

Ważne, aby włosy zniszczone traktować w sposób szczególny i zapewnić im jak najlepszą pielęgnację. Regeneracja włosów jest czasochłonna i wymaga wiele z naszej strony. Warto jednak zastanowić się jak powinna przebiegać kuracja zniszczonych włosów i wybrać produkty profesjonalne, które zapewnią najlepszą regenerację zniszczonym włosom.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy zniszczone (1004)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: