Kosmetyki do włosów z łupieżem

liczba produktów: 50
Kosmetyki do włosów z łupieżem

Jak pielęgnować włosy z łupieżem? czytaj

Łupież to dolegliwość skóry głowy, która dotyka aż 1/3 populacji. Przyczyny jej powstawania możemy wymieniać w nieskończoność. Ze względu na swój nieestetyczny wygląd uprzykrza życie wielu z nas. Uzbrój się więc w cierpliwość, narzuć systematyczność, a niechcianego współlokatora pozbędziemy się w mig. Poznaj go i zacznij z nim walczyć!

Jakie są przyczyny łupieżu?

Przyczyn łupieżu jest wiele. Jednak główną z nich jest grzyb należący do fizjologicznej flory skóry głowy Malassezia (Pityrosporum ovale). Należy on do naturalnego roztocza skóry głowy, który przez całe nasze życie może nie stwarzać nam żadnych problemów. Doskonałym środowiskiem, w którym się rozwija jest skóra łojotokowa, ale również rzadziej sucha skóra głowy.

Dodatkowo na stan naszej skóry głowy ma wpływ wiele czynników wewnętrznych. Osłabienie organizmu, zaburzenia hormonalne, zażywanie niektórych leków, choroby psychiczne, stres, niewłaściwe odżywianie (dieta uboga w cynk, kwasy tłuszczowe i witaminy z grupy B) czy spożywanie zbyt dużej ilości cukrów ma ogromny wpływ na powstawanie łupieżu.  

Najczęściej łupież pojawia się w okresie jesienno zimowym. Jesteśmy wtedy narażeni na przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych, nosimy czapki, co jest doskonałym środowiskiem do rozmnażania się niechcianego mikroorganizmu.

Jakie są rodzaje łupieżu?

Najczęstszą spotykaną postacią łupieżu jest jego forma sucha zwana inaczej białą. Mówimy o niej kiedy z głowy sypią się suche, białe płatki naskórka. Spowodowana jest występowaniem grzybów na skórze głowy oraz szczególnej jej wrażliwości. Dodatkowo może on również pojawić się po zastosowaniu nieodpowiednich kosmetyków do włosów. O tłustej formie możemy wspominać, gdy zmiany na skórze głowy są mokre i przybierają żółtą barwę. Stąd też jego druga nazwa łupież łojotokowy. Jest on najczęściej spowodowany przetłuszczeniem skóry głowy.

Jaka jest profilaktyka i leczenie łupieżu?

Większość z nas kiedy zauważy jakiekolwiek plamy na ubraniach bądź na skórze głowy od razu sięga po szampony przeciwłupieżowe. Nie zawsze jednak jest to najrozsądniejsze rozwiązanie. Nie znamy bowiem przyczyn występowania łupieżu. Może się zdarzyć, że wystarczy, iż zastosujemy łagodzący szampon, który zminimalizuje problem. Czasem może być tak, że kilkutygodniowa kuracja szamponem przeciwłupieżowym nie pomoże. Wtedy niezwłocznie należy udać się do lekarza.

Szampony przeciwłupieżowe posiadają w swoim składzie tak dobrane aktywne składniki, aby przeciwdziałać głównej przyczynie powstawania łupieżu czyli namnażaniu się Malassezia. Dodatkowo usuwają nagromadzone na naskórku łuski włosa, łagodzą swędzenie czy podrażnienie skóry głowy.

Tak jak wspomniałam wcześniej na niektóre czynniki nie mamy wpływu. Wpływ natomiast mamy na odpowiednią pielęgnację włosów, prawidłowego żywienie czy zminimalizowanie odczuwania stresu.

Zadbaj również o akcesoria do włosów. Pamiętaj o częstym ich myciu, aby nie dopuścić do rozwoju mikroorganizmów.

Jakich składników szukać w produktach przeciwłupieżowych?

Jednymi z najważniejszych składników, które powinny się znaleźć w kosmetykach przeznaczonych dla włosów z łupieżem jest pirytonian cynku i ketokonazol. Działają one przeciwgrzybiczo, a więc zwalczając główną przyczynę powstawania łupieżu. Dodatkowo szukajcie w produktach: piroktonanu olaniny, cyklopiroksolaminy, biosiarki, dziegcia czy oliwki salicylowej. Doskonale sprawdzają się również olejki eteryczne takie jak: eukaliptusowy, rozmarynowy, herbaciany, wyciąg z czarnej rzepy, nasturcji czy ekstrakty z arniki górskiej, pokrzywy zwyczajnej, jemioły pospolitej i wiele innych.

Jak pielęgnować włosy z łupieżem?

Włosy z łupieżem potrzebują specjalnej pielęgnacji. Nie tylko mówimy tutaj o doborze odpowiednich kosmetyków, ale również o technikach przy wykonywaniu codziennej pielęgnacji.

  • Nie zaleca się szybkiego spłukiwania szamponu przeciwłupieżowego z włosów. Warto zatem potrzymać go na włosach kilka minut, aby wzmocnić efekty jego działania. Warto wykonać dwa razy w tygodniu masaż skóry głowy, który pobudzi ukrwienie, odżywi, wzmocni włosy i skórę głowy.

  • Jeżeli masz bowiem tendencje do włosów z łupieżempamiętaj, że przed umyciem włosów szamponem dokładnie je wyszczotkuj. Następnie umyj włosy szamponem przeznaczonym do włosów tłustych, a drugi raz szamponem przeciwłupieżowym. Zapewni to ochronę na dwóch płaszczyznach.

  • Włosy suche zaleca się myć szamponem przeciwłupieżowym z zawartością cynku, a następnie spłukanie go letnia wodą.

  • Jeżeli stosujesz odżywki bądź maski pamięta o ich dokładnym spłukaniu ze skóry głowy.

  • W przypadku włosów z łupieżem zaleca się samoczynne wyschnięcie włosów. Jeśli musisz jednak użyć suszarki zastosuj chłodny nawiew. Jeśli to możliwe zrezygnuj bądź unikaj stosowania lakierów do włosów, które są doskonałym miejscem przyciągającym łoju i brudu. Staraj się unikać również wszelkich kosmetyków do stylizacji włosów takich jak pianki, żele.

  • Promieniowanie słoneczne staje się sprzymierzeńcem walce z łupieżem. Sesja 30 minut dziennie na słońcu może zminimalizować ryzyko powstawania łupieżu.

Czy istnieje możliwość całkowitego wyleczenia łupieżu?

Przy zastosowaniu odpowiednich środków pielęgnujących bądź leczniczych istnieje możliwość całkowitego wyleczenia. Zdarza się jednak, że u niektórych osób występuje skłonność do nawracania opisywanej dolegliwości.

 Włosy z łupieżem mogą być problemem, który szybko zniwelujemy. Rynek oferuje nieskończenie wiele produktów przeciwłupieżowych, z których warto korzystać, aby pozbyć się tej nieestetycznej dolegliwości. Jednak jeśli środki dostępne na rynku nie pomogą warto udać się na konsultacje do lekarza specjalisty, który może zaoferuje stosowanie silniejszych środków.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy z łupieżem (50)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: