Peelingi do ciała

liczba produktów: 24
Peelingi do ciała

Jaki peeling do ciała? czytaj

Peeling do ciałato kosmetyk, dzięki któremu możemy złuszczyć martwy naskórek i pobudzić komórki do odnowy. Jego stosowanie pozwala na wygładzenie skóry, poprawę jej kondycji, pobudza także mikrokrążenie i zapobiega wrastaniu włosków po depilacji. Co warto wiedzieć na temat peelingów? Jakie są ich rodzaje? O tym przeczytacie w tym poradniku.

Jakie są zalety stosowania peelingu?

Peeling pomaga głęboko oczyścić skórę i pobudza ją do wytwarzania nowych komórek. Poprawia jej koloryt, mikrocyrkulację krwi, a także wzmacnia tkanki. Pozwala regenerować skórę i zapobiega powstawaniu niedoskonałości. Należy go stosować pomiędzy zabiegami depilacji, ponieważ  zwalcza problem wrastających włosków. Jego wykonywanie jest bardzo ważne, gdy stosujemy balsamy brązujące lub przed zabiegiem opalania natryskowego – na gładkim ciele opalenizna wygląda o wiele lepiej, przede wszystkim jest bardziej równomierna.

Jakie są rodzaje peelingów?

Mamy kilka rodzajów peelingu, dzięki czemu dopasujemy je do potrzeb i rodzaju skóry.

  • Peelingi kremowe –są to delikatne peelingi idealne dla skóry bardzo suchej lub wrażliwej.  Zawierają drobne cząsteczki ścierające, które pozwalają na usunięcie martwego naskórka.

  • Peelingi solne – mają bardzo mocne działanie, dlatego nie są polecane dla skóry wrażliwej. Znajdują się w nich kryształki soli.

  • Peelingi cukrowe – cukier jest idealnym składnikiem peelingu, ponieważ złuszcza naskórek, a dodatkowo rozpuszcza się, gdy masujemy ciało. Doskonale natłuszcza i nawilża.

Jak stosować peeling?

Pierwszym krokiem powinno być oczyszczenie skóry, dlatego najlepiej jest wziąć prysznic. Następnie osuszamy ciało ręcznikiem. Podczas nakładania peelingu delikatnie je masujemy okrężnymi ruchami przez kilka minut, po czym dokładnie zmywamy kosmetyk. Po złuszczaniu skóra lepiej wchłania składniki odżywcze, dlatego warto nałożyć balsam głęboko nawilżający i bogaty w substancje odżywcze.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Peeling warto wykonywać tuż przed depilacją, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie usunąć cebulki włosków. Nie nakładamy go, gdy nasza skóra jest bardzo podrażniona, są na niej skaleczenia, zadrapania, wysypka. Nie powinno się go stosować na mocno opaloną, wręcz poparzoną skórę.

Peelingi powinniśmy wykonywać mniej więcej raz w tygodniu. Dzięki temu wygładzamy skórę, oczyścimy ją i pobudzimy do regeneracji. Dobierz go do rodzaju skóry– może wybierzesz coś z oferty naszego sklepu?

 

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Peelingi do ciała (24)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: