Profesjonalne maski do włosów

liczba produktów: 631
Profesjonalne maski do włosów

Jaka maska do włosów? czytaj

Maska do włosów ma za zadanie dogłębnie odżywić nasze włosy. Substancje zawarte w produkcie powinny wniknąć w głąb struktury włosa. Maska do włosów dogłębnie odżywia, nawilża, wzmacnia i  nadaje miękkości włosom. Kosmetyk ten  powinien być stosowana systematycznie, aby uzupełniać nasze włosy w potrzebne składniki odżywcze. Pamiętajmy natomiast, że maska do włosów poprzez swoje bardzo mocne działanie nie powinna być stosowana codziennie. Zbyt częste stosowanie tego produktu może powodować obciążenie włosów.

Jak wybrać odpowiednią maskę do włosów?

Przede wszystkim pamiętajmy, że maska do włosów w swoim składzie zawiera więcej składników aktywnych niż odżywki. Dzięki czemu składniki wnikają w głąb struktury włosa i dogłębnie go odżywiają. Wybierając maskę do włosów kierujmy się ich potrzebom. Rynek oferuje nam wiele rodzajów masek do włosów. Począwszy od włosów suchych, farbowanych, cienkich, a skończywszy na zniszczonych. Maska do włosów powinna być wybrana z myślą o istniejącym problemie i dostosowana do potrzeb każdego indywidualnie. Osoby, które posiadają włosy normalne również powinny stosować maskę do włosów, gdyż każdy włos jest narażony na wiele czynników m.in. ciepło suszarki, związywanie gumką czy spinkami, nieodpowiednie szczotkowanie. Dzięki zastosowaniu w maskach do włosów keratyny, ceramidów doskonale radzi ona sobie z mikrouszkodzeniami włosów.

Czy każdy może stosować maskę do włosów?

Tak, jak najbardziej maskę do włosów może stosować każdy. Osoby o cienkich czy przetłuszczających się włosach również. Włosy pod warstwą sebum są odwodnione, a skóra może być podrażniona więc zastosowanie maski do włosów w tym przypadku jest odpowiednie. Można pokusić się o maskę do wrażliwej skóry głowy bądź zastosować maskę regenerującą na same końce włosów. Wiele firm oferuje również maski do włosów cienkich, które dzięki doborze odpowiednich składników odżywią włosy bez efektu ich obciążenia.

Jak stosować maski do włosów?

Maska do włosów to produkt, który działa wewnątrz włosa, a więc jej działanie jest długotrwałe. Josh Wood - znany i ceniony na całym świecie mistrz koloru, któremu zaufały m.in. Kylie Minogue, Elle Macpherson czy January Jones podkreśla jak stosować maski do włosów: “ Raz w tygodniu nałóż na włosy maskę i owiń głowę ręcznikiem. Dzięki temu twoje włosy nabiorą blasku, a kolor będzie bardziej intensywny”. (źródło: kobieta.onet.pl) Rozwijając wypowiedź mistrza warto stosować się do kilku kroków:

  1. Umyj głowę szamponem, aby zmyć z włosów wszelkie pozostałości po środkach do stylizacji, usunąć nadmiar sebum czy brud.

  2. Spłucz włosy oraz usuń ręcznikiem nadmiar wody, aby były wilgotne, a nie mokre.

  3. Nałóż maskę na włosy: w przypadku włosów grubych możecie nałożyć maskę na całą długość włosów, w przypadku włosów cienkich czy przetłuszczających się maskę należy nałożyć na długość włosów bądź same końcówki omijając skórę głowy.

  4. Dla uzyskania mocniejszego efektu warto dodać do maski 2-3 kropelki olejku pielęgnacyjnego.

  5. Dokładnie rozprowadź maskę po włosach. W tym celu możesz użyć szerokiego grzebienia.

  6. Pozostaw maskę na włosach. W zależności od zaleceń producenta maskę powinno się trzymać od 5-30 minut.

  7. Dla wzmocnienia działania maski do włosów warto nałożyć na głowę folię lub czepek foliowy, a następnie ręcznik.

  8. Po określonym czasie należy spłukać maskę letnią wodą (chyba, że producent zaleca inaczej).

Jak często należy stosować maskę do włosów?

W zależności od rodzaju włosów maskę należy stosować raz w tygodniu bądź dwa razy w tygodniu. Włosy cienkie, normalne w zupełności wystarczy jak zostaną odżywione raz w tygodniu. W przypadku bardzo zniszczonych bądź przesuszonych włosów warto sięgać po maskę dwa razy w tygodniu.

W naszym sklepie oferujemy maski do każdego rodzaju włosów. Począwszy od włosów cienkich, farbowanych, suchych, a skończywszy na zniszczonych czy uwrażliwionych. Do dyspozycji mają Państwo produkty znanych i cenionych na całym świecie marek fryzjerskich takich jak Kerastase, L’oreal, Alterna. Możecie również skorzystać z oferty ekologicznych masek do włosów takich firm jak Rahua, Davines czy John Masters Organics.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Maski (631)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: