Jak nakładać maski do włosów?

Włosy podobnie jak skóra, paznokcie czy cera potrzebują co jakiś czas zastrzyku odżywienia i bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Jeżeli Wasze włosy są przesuszone, zniszczone, brakuje im wyrazistości lub zdrowego wyglądu to znak, że nadszedł czas na zastosowanie maski do włosów. Poniżej przybliżę Wam krok po kroku w jaki sposób nakładać maski do włosów – na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać.

Jak nakładać maski do włosów

Jak nakładać maski do włosów?

Aby zakupiona przez nas maska do włosów spełniała swoje zadanie należy również pamiętać o jej prawidłowej aplikacji. Często zapominamy o tym i w pośpiechu nakładamy ją na włosy w nieodpowiedni sposób co może skutkować zmniejszonym jej działaniem. Zobaczcie z nami jak w 7 krokach nałożyć profesjonalnie maskę na włosy i pozwolić jej spełniać swoje zadanie.

Krok 1. Umyj głowę szamponem.  

Przed nałożeniem maski należy porządnie umyć głowę szamponem, aby usunąć z włosów nadmiar sebum, brud, pozostałości środków stylizujących itp. Dodatkowo szampon otwiera łuskę włosa przez co ułatwia wnikanie maski bądź odżywki głęboko do wnętrza włosa pozwalając na intensywniejsze odżywianie.

Krok 2. Spłucz szampon i osusz włosy. 

Po umyciu włosów szamponem spłucz go dużą ilością wody i osusz włosy ręcznikiem, aby były delikatnie wilgotne, lecz nie mokre!

Krok 3. Nałóż maskę na wilgotne włosy

  1. Włosy grube – jeżeli Twoje włosy potrzebują wygładzenia i dyscypliny oraz głębokiego nawilżenia nałóż maskę na całą długość włosów (około 2 duże łyżki na włosy średniej długości). Osoby, których włosy mają skłonność do przetłuszczania się nie powinny nakładać maski bezpośrednio na skórę głowy, gdyż duża koncentracja składników odżywczych w masce mogłaby dodatkowo spotęgować ten problem.
  2. Włosy cienkie – jeżeli masz włosy cienkie, delikatne, skłonne do oklapywania, maskę nakładaj tylko po długości włosów lub wyłącznie na ich zniszczone końce (omijaj skórę głowy). Maski z reguły są produktem dość ciężkim dla wiotkich włosów, dlatego należy uważać z ich ilością i stosować niewielkie dawki. Dla tego rodzaju włosów najodpowiedniejsze będą maski dodające objętości, do włosów normalnych, do włosów farbowanych lub do włosów starzejących się, gdyż są mniej obciążające niż np. maski nawilżające czy silnie regenerujące.Jak nakładać maski do włosów

Krok 4. Dodaj do maski odżywczy olejek

Dla większego odżywienia i nawilżenia możesz do odmierzonej porcji maski dodać około 3-4 krople olejku do włosów i zmieszać ze sobą produkty. Taki zabieg zdecydowanie podziała bardziej odżywczo na Twoje włosy.

Krok 5. Rozprowadź dokładnie maskę

Bardzo ważne dla odpowiedniej pielęgnacji włosów maską jest jej dokładne i równomierne rozprowadzenie. Możesz do tego użyć szerokiego grzebienia – po nałożeniu maski przeczesz nim włosy.

Krok 6. Pozostaw maskę na włosach od 5 do 20 minut

W zależności od producenta, maskę trzymamy na włosach od 5 do 20 minut. Zazwyczaj czas na jaki zalecane jest pozostawienie maski na włosach jest podany na opakowaniu i należy się do niego stosować. Po upływie tego czasu maskę należy spłukać dużą ilością wody ciepłej, nie gorącej!

Krok 7. Wzmocnij efekt działania maski

Dla wzmocnienia efektu odżywiania po nałożeniu maski, opcjonalnie można założyć czepek termiczny lub owinąć włosy ręcznikiem i ogrzewać go ciepłem suszarki. Sprawi to, że substancje regenerujące zawarte w produkcie silnie penetrują wnętrze pasm włosów.

Jak nakładać maski do włosów

Jak widać nakładanie maski wcale nie jest takie skomplikowane. Są osoby, które stosują maski przy każdym myciu. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że nie przeciążamy zbytnio włosów.

Kluczem do odpowiedniej regeneracji jest stosowanie się do podstawowych zasad i odpowiednie dobranie maski do potrzeb i preferencji Waszych włosów. Pełny wybór profesjonalnych masek do włosów znaleźć możecie w Estyl.pl.Jedna odpowiedź do “Jak nakładać maski do włosów?”

  1. Marlena pisze:

    Bardzo przydatny poradnik. Nigdy nie stosowałam masek do włosów, ale teraz chyba zacznę :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *